jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۰۳۸۷۷   ۱۴ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۱:۲۰

دندانپزشکان مسواکی سه بعدی ابداع کرده‌اند که با استفاده از آن می‌توان طی مدت ۶ ثانیه دهان را از شر باکتریها و مواد گیرافتاده لابلای دندان تمیز کرد.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایرنا- پایگاه خبری دیلی میل طی گزارشی نوشت: این مسواک پلاستیکی که بلیزیدنت Blizzident نام دارد از ۴۰۰ برس نرم و مخروط شکل درست شده است. همچنین در این مسواک شکافی برای نخ دندان، مناسب دندان فرد طراحی شده است.
طرح اولیه این مسواک از دندان یک بیمار برداشته شده است و دندانپزشکان پس از طراحی آن را با استفاده از استریولیتوگرافی به یک شیء سه بعدی تبدیل کردند. به گفته سازندگان، این مسواک هیچ شباهتی با مسواکهای معمولی ندارد و بیشتر شبیه یک محافظ دهان و دندان است. برای مسواک زدن با این دستگاه، فرد باید آن را گاز بگیرد و در مدت ۶ ثانیه دندانهایش تمیز خواهند شد.
قیمت این مسواک بیش از ۱۲۰ دلار برآورد شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر