jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۰۱۲۴۷ ۰۶ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۴۵

از کجا می‌فهمید گوشتی که خریده‌اید گوشت دام جوان بوده یا پیر؟ چطور تشخیص می‌دهید تخم مرغ کهنه است یا تازه؟ برای ترد شدن گوشت از چه موادی می‌توان استفاده کرد؟ پاسخ این سوالات را در ادامه مطلب بخوانید.

گوشت:
تردی گوشت به‌نژادِ دام‌، سن‌، جنس‌، تغذیه و محل قرار‌گیری ماهیچه‌ها بستگی دارد. هر چقدر دام جوان‌تر باشد بافت پیوندی کمتر و الیاف ماهیچه‌ها نازک‌تر و گوشت آن تُرد‌تر است و همچنین آب بیشتری در بافت گوشت وجود دارد. گوشت دام‌های نر نسبت به دام‌های ماده بافت لطیف‌تری دارد.

برای نرمی گوشت در رستوران‌ها از پودرهای آنزیمی که ماهیت پروتئاز دارند استفاده می‌شود. این پودر‌ها می‌توانند بافت‌های پروتئینی را تجزیه کنند. در منزل نیز می‌توان از میوه‌هایی مثل انجیر‌، کیوی و آناناس برای ترد کردن گوشت استفاده کرد که حاوی آنزیم‌های قوی تجزیه‌کننده پروتئین هستند و به ترد شدن گوشت کمک می‌کنند. البته مدت زمانی که گوشت در کنار این میوه‌ها قرار می‌گیرد مهم است چون اگر زمان زیادی با این مواد مخلوط شود بافت آن متلاشی می‌شود. بنابراین سعی کنید گوشت را مدت کمی قبل از پخت با این میوه‌ها آمیخت!


تخم مرغ:
برای اینکه بفهمید تخم مرغی که خریداری کرده‌اید، تازه است یانه آن را درون آب بگذارید؛ اگر افقی قرار گرفت تازه است. اگر کج شد ۵-۴ روزه و در صورتی که عمودی ایستاد ده روزی از تازگی‌اش گذشته است. یادتان باشد اگر کاملا شناور شد نیز تخم مرغی کهنه خریده‌اید!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر