jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۶۴۱۲ ۲۱ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۸:۳۳

چاقوهای آشپزخانه به سه دسته تقسیم می‌شوند: چاقوهای خرد کننده، برش دهنده و قطع کننده. چاقوی سرآشپز از نوع برش دهنده است. تیغهٔ پهنی که دارد باعث کنترل آسان آن می‌شود و آشپز می‌تواند به راحتی از مواد غذایی سفت گرفته تا گیاهان نرمی مثل پیاز را به راحتی تکه تکه کند.

هنگام خرید چاقوی سرآشپز، چاقویی را انتخاب کنید که با آن راحت باشید و در دستتان جا بگیرد. تیغهٔ چاقو نباید شل و انعطاف پذیر باشد.

اما چگونه چاقو را به دست بگیرید؟ انگشت شصت و اشاره را به راحتی روی قسمت انتهایی دسته که به تیغه ختم می‌شود قرار دهید. باید حس کنید چاقو عضوی از وجود شماست.
با دست دیگر چیزی که قرار است خرد شود را بگیرید. انگشتان خود را خم کنید تا به تیغه نخورد. هنگام خرد کردن مراقب انگشتان خود باشید.

نوک چاقو را روی تخته خرد کن قرار دهید و طوری بگیرید که به راحتی بالا و پایین شود. چاقو را دایره وار بچرخانید تا به مواد خرد نشده برسد، اما به هیچ وجه نوک آن را از تخته جدا نکنید.

 

نکات و هشدار‌ها
* زیر تخته خرد کن یک حولهٔ مرطوب یا دستمال کاغذی قرار دهید تا لیز نخورد.
* خوراکی‌های گرد را اول از وسط برش داده و بعد برای قطعه قطعه کردن، آن را به سمت بریده شده برگردانید. سطح صاف آن باعث عدم لیز خوردن می‌شود.

>>ای‌هاو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر