jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۶۴۱۲   ۲۱ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۸:۳۳

چاقوهای آشپزخانه به سه دسته تقسیم می‌شوند: چاقوهای خرد کننده، برش دهنده و قطع کننده. چاقوی سرآشپز از نوع برش دهنده است. تیغهٔ پهنی که دارد باعث کنترل آسان آن می‌شود و آشپز می‌تواند به راحتی از مواد غذایی سفت گرفته تا گیاهان نرمی مثل پیاز را به راحتی تکه تکه کند.

هنگام خرید چاقوی سرآشپز، چاقویی را انتخاب کنید که با آن راحت باشید و در دستتان جا بگیرد. تیغهٔ چاقو نباید شل و انعطاف پذیر باشد.

اما چگونه چاقو را به دست بگیرید؟ انگشت شصت و اشاره را به راحتی روی قسمت انتهایی دسته که به تیغه ختم می‌شود قرار دهید. باید حس کنید چاقو عضوی از وجود شماست.
با دست دیگر چیزی که قرار است خرد شود را بگیرید. انگشتان خود را خم کنید تا به تیغه نخورد. هنگام خرد کردن مراقب انگشتان خود باشید.

نوک چاقو را روی تخته خرد کن قرار دهید و طوری بگیرید که به راحتی بالا و پایین شود. چاقو را دایره وار بچرخانید تا به مواد خرد نشده برسد، اما به هیچ وجه نوک آن را از تخته جدا نکنید.

 

نکات و هشدار‌ها
* زیر تخته خرد کن یک حولهٔ مرطوب یا دستمال کاغذی قرار دهید تا لیز نخورد.
* خوراکی‌های گرد را اول از وسط برش داده و بعد برای قطعه قطعه کردن، آن را به سمت بریده شده برگردانید. سطح صاف آن باعث عدم لیز خوردن می‌شود.

>>ای‌هاو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها