jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۳۳۷۲   ۱۲ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۷:۰۳

نفس‌های تابستان به شماره افتاده است و خانواده‌های زیادی به تکاپو افتاده‌اند که از آخرین ماه این فصل که کم‌کم داغی‌اش را از دست می‌دهد، نهایت بهره را ببرند. آنهایی که فرزند محصل دارند به روزهای باقیمانده شهریور به چشم فرصتی برای سفر نگاه کرده و دوست دارند تا سال تحصیلی جدید شروع نشده به‌جاده بزنند و با روحیه‌ای بهتر به استقبال پاییز بروند.

در اینکه انسان همیشه باید از وقت خود بیشترین استفاده را ببرد یا دیدار با اقوام و دوستانی که در شهرهای دیگر زندگی می‌کنند عمل خوبی است، شکی نیست؛ اما آنچه چهره ماجرا را تغییر می‌دهد، دقیقه ۹۰ بودن برخی‌ها برای استفاده از فرصت هاست.

برای نمونه خیلی‌ها با اینکه کل تابستان را برای مسافرت وقت داشته‌اند این روز‌ها تازه به خود آمده و می‌خواهند هر طور شده به مسافرت بروند؛ این افراد به دلیل اینکه به یکباره تصمیم گرفته و از قبل برای سفر خود برنامه ریزی نکرده‌اند به احتمال زیاد حین سفر به دردسر می‌افتند زیرا بیشتر این اشخاص به طور قطع از سلامت خودروی خود مطمئن نیستند یا مقصد مشخصی ندارند؛ افزون بر این آن‌ها هدفشان از سفر رسیدن به مقصد در کمترین زمان ممکن است.

این در حالی است که سفر درست از زمانی که خانواده‌ها خانه خود را ترک می‌کنند شروع می‌شود و زیبایی‌های مسیر جزئی از سفر است که باید از آن لذت برد.

متاسفانه در ماه شهریور که اوج مسافرت نیز محسوب می‌شود تعداد چنین افرادی در جاده‌های کشور زیاد می‌شود، به همین دلیل طبق گزارش‌های پلیس راهور، آمار تصادفات مرگبار نیز در این مواقع بالا می‌رود، به همین دلیل باید به خانواده‌هایی که چنین تصمیم‌های یک شبه‌ای برای مسافرت می‌گیرند هشدار داد که با ندانم کاری با جان خود و دیگران بازی نکنند زیرا تابستان تنها فرصت برای سفر نیست و با یک برنامه ریزی می‌توان در فصل پاییز و زمستان سفرهای به یادماندنی تری را تجربه کرد.

>> جام جم/ مهدی آیینی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر