jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۸۵۷۲۰ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۰۰

ماست همانند لبنیات دیگر به دلیل خواص پروتئینی زیادی که دارد جزو مواد غذایی پرمصرف محسوب می‌شود اما اگر با سایر مواد غذایی همراه نشود، ارزش غذایی آن چند برابر خواهد شد.

 

میترا زربافی، متخصص تغذیه گفت: باکتری‌های مفید موجود در ماست تا حد زیادی به سلامت بدن کمک می‌کند و سیستم ایمنی را بسیار قوی می‌کند و افراد را در برخورد با بیماری‌ها مقاوم می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: خوردن مواد غذایی با ماست به ویژه غذاهایی که سرشار از آهن هستند تا حد امکان توصیه نمی‌شود اما مفید و مؤثر بودن خواص زیاد لبنیات بخصوص ماست مصرف آن را با وعده‌های غذایی کاملاً محدود نمی‌کند.
زربافی افزود: لبنیات‌ بخصوص ماست به دلیل دارا بودن موادی که فایده چسبندگی زیادی با مواد سرطان زا دارد و از طریق مدفوع آن‌ها را دفع می‌کنند، می‌تواند بدن را در ابتلا به انواع سرطان‌ها ایمن کند. 
>> آرمان
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر