jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۵۸۱۵۶۴   ۳۱ تير ۱۳۹۲  |  ۰۹:۱۱
حضور در لیگ امارات را ممنوع کنید

بدون مقدمه بگوییم وقتی به صلاح نیست بازیکنان ایرانی در این مقطع جذب تیم‌های اماراتی شده و در لوای عنوان جعلی خلیج ع ر ب ی مسابقه دهند، فدراسیون فوتبال باید به جای تحمیل هزینه‌های مالی به ورزش و فوتبال ایران، حضور در فوتبال امارات را بویژه برای بازیکنان ملی‌پوش ممنوع سازد.

همانطور که اطلاع دارید اکنون محمدرضا خلعتبری جذب باشگاه عجمان امارات شده و در شرایطی که جواد نکونام نیز خیال داشت با یک پیشنهاد خوب دو میلیون دلاری جذب این لیگ شود، فدراسیون فوتبال به موقع به تکاپو افتاد تا ضمن گفت‌وگوی مستقیم با کاپیتان تیم ملی، او را از این تصمیم منصرف ساخته و راغب به حضور در لیگ فوتبال ایران کند. تا اینجای کار نه تنها به کار فدراسیون خرده‌ای نیست، بلکه بموقع نیز اقدام کرد تا با تدبیر لازم، پای کاپیتان تیم ملی به لیگی باز نشود که حاشیه‌های زیادی را می‌توانست برای نکونام ایجاد کرده و در نهایت به سود فوتبال کشوری تمام شود که طی این سال‌ها تلاش کرده با جوسازی و جعل عنوان تاریخی خلیج فارس، در سطح منطقه و جهان برای جمهوری اسلامی ایران دست به حاشیه‌سازی بزند. به هر حال و در شرایطی که خود بازیکنان ملی پوش فوتبال ایران نیز با عرق ملی و میهنی‌شان تمایلی به حضور در لیگ امارات ندارند، این خواسته فدراسیون منطقی نیست که طی نامه‌ای از رئیس‌جمهور بخواهد که مابه‌التفاوت دلاری نرفتن کاپیتان تیم ملی به لیگ امارات را از جیب ملت پرداخت کند. موضوعی که البته به نکونام ختم نمی‌شود و گفته می‌شود که پرسپولیسی‌ها نیز به دنبال این هستند تا با تامین خسارت دلاری فسخ قرارداد محمدرضا خلعتبری با تیم عجمان امارات، این مهاجم سرعتی و تکنیکی را به خدمت بگیرند. بی‌شک هزینه فسخ این قرارداد ارزان نخواهد بود، بویژه که اماراتی‌ها نیز حالا ورای مسائل ورزشی و فوتبالی به فسخ قرارداد خلعتبری نظر دارند. به هر حال باید با تدبیر لازم این مشکل را بدون هزینه کرد از جیب دولت و مردم حل کرد، ضمن آن‌که باید هر چه زودتر حضور در لیگ امارات برای ملی‌پوشان ممنوع کرد تا با مدیریت موضوع، در دامی نیفتیم که دیگری برایمان تعبیه کرده‌اند.

حجت‌اله اکبرآبادی‌ /‌ دبیرگروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر