jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۵۸۳۱۸ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۳:۰۶

یک پژوهشگر حوزه اعتیاد گفت: ۷۰ درصد کودکان و نوجوانانی که دچار تنش‌های روانی مانند اضطراب، استرس، ترس و مانند اینها هستند، مستعد ابتلا به اعتیاد و رویکرد به مواد مخدر در نوجوانی‌اند.

 

محمد حسین غلامی‌ گفت: در دوره رشد جسمی و روحی، کودکان دچار مشکلاتی می‌شوند که ممکن است در آینده آنان را به سمت مصرف مواد مخدر هدایت کند. 
وی با اشاره به اینکه امروزه، بزرگسالان اضطراب زیادی تحمل کرده و آن را به کودکان منتقل می‌کنند، اظهار داشت: این تنش روحی باعث اختلال در مغز کودک شده و زمینه را برای اعتیاد آنان آماده می‌کند.  از سوی دیگر شیوه تربیتی برخی خانواده‌ها بویژه مادران به نحوی بوده که فرزند به آن‌ها وابسته است و اجازه تصمیم گیری در امور خود را ندارد. امر و نهی کردن فرزندان در مسائل شخصی نه تنها اثر مثبت نخواهد داشت بلکه نقطه آسیب هم خواهد بود و این افراد با کوچک‌ترین مشکل دچار سرخوردگی، افسردگی و استیصال می‌شوند و به روشهای غیرمعمول برای حل مشکلات خود روی می‌آورند.
کودکانی که مهارت نه گفتن را نیاموزند، همیشه با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند به طوری که بخشی از قشر معتاد جامعه را تشکیل می‌دهند. کنجکاوی کودکان و نوجوانان سبب گرایش آنان به مصرف مواد مخدر است و گرایش کودکان به همسالان و تقلید از آن‌ها گاهی سبب مصرف مواد مخدر می‌شود.
>> ایرنا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر