jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۵۸۳۱۸ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۳:۰۶

یک پژوهشگر حوزه اعتیاد گفت: ۷۰ درصد کودکان و نوجوانانی که دچار تنش‌های روانی مانند اضطراب، استرس، ترس و مانند اینها هستند، مستعد ابتلا به اعتیاد و رویکرد به مواد مخدر در نوجوانی‌اند.

 

محمد حسین غلامی‌ گفت: در دوره رشد جسمی و روحی، کودکان دچار مشکلاتی می‌شوند که ممکن است در آینده آنان را به سمت مصرف مواد مخدر هدایت کند. 
وی با اشاره به اینکه امروزه، بزرگسالان اضطراب زیادی تحمل کرده و آن را به کودکان منتقل می‌کنند، اظهار داشت: این تنش روحی باعث اختلال در مغز کودک شده و زمینه را برای اعتیاد آنان آماده می‌کند.  از سوی دیگر شیوه تربیتی برخی خانواده‌ها بویژه مادران به نحوی بوده که فرزند به آن‌ها وابسته است و اجازه تصمیم گیری در امور خود را ندارد. امر و نهی کردن فرزندان در مسائل شخصی نه تنها اثر مثبت نخواهد داشت بلکه نقطه آسیب هم خواهد بود و این افراد با کوچک‌ترین مشکل دچار سرخوردگی، افسردگی و استیصال می‌شوند و به روشهای غیرمعمول برای حل مشکلات خود روی می‌آورند.
کودکانی که مهارت نه گفتن را نیاموزند، همیشه با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند به طوری که بخشی از قشر معتاد جامعه را تشکیل می‌دهند. کنجکاوی کودکان و نوجوانان سبب گرایش آنان به مصرف مواد مخدر است و گرایش کودکان به همسالان و تقلید از آن‌ها گاهی سبب مصرف مواد مخدر می‌شود.
>> ایرنا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر