jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۵۱۱۴۹ ۲۶ فروردين ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۴

محققان با تاکید بر خوردن میوه همراه با پوست که در کنترل قندخون افراد دیابتی موثر است، توصیه کرده‌اند میانسالان و کودکان دیابتی فیبر بیشتری در وعده‌های غذایی بخورند.

 

بر اساس تحقیقات انجام شده، دیابت نوع اول بیشتر به دلیل بیماری‌های ویروسی دوران کودکی و بیماری‌های ایمونولوژیکی که سیستم دفاعی را تحت تاثیر قرار می‌دهند، ایجاد می‌شود ولی عامل دیابت نوع دوم، چاقی و کم‌تحرکی است.

دیابت نوع یک وابسته به انسولین بوده و به آن دیابت جوانی گفته می‌شود، چون بیشتر در سنین شش تا یازده سالگی شایع بوده و نوع دوم دیابت غیروابسته به انسولین است که در میانسالی و سن 40 تا 45 سالگی بیشتر شایع است. البته تغذیه درمانی در دیابت نقش بسزایی دارد، مخصوصا در دیابت نوع اول که مبتلایان به آن کودکند و در سن رشد قرار دارند و به همین دلیل، برای جلوگیری از ایجاد اختلال در رشد آنها باید در مصرف مواد مغذی تعادل برقرار شود.

خوردن میوه با پوست، بخصوص سیب، برای افراد دیابتی به علت فیبر موجود در پوست میوه‌ها و کنترل قند خون توسط آن بسیار مفید بوده و باعث کاهش چربی خون می‌شود، چرا که هرچه فیبر بیشتر باشد ماندگاری آن در روده کمتر بوده و گلوکز آزاد شده از آن کمتر خواهد بود. از این رو توصیه شده افراد دیابتی به مصرف بیشتر فیبر روی آورند که در میوه‌ها موجود است.

>> مجله پزشکی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر