jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۱۳۲ ۱۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۳

رئیس صندوق بین‌المللی پول تاکید کرد این نهاد مالی در گزارش آینده خود پیش‌بینی نسبت به رشد اقتصادی جهان را کاهش خواهد داد.

به گزارش فارس و به نقل از بلومبرگ، خانم کریستین لاگارد تصریح کرد: گزارش آتی صندوق بین‌المللی پول درخصوص وضعیت اقتصادی جهان تا ده روز آینده منتشر خواهد شد و در این گزارش برآورد صندوق بین‌المللی پول نسبت به رشد اقتصادی جهان در سال 2012 کمتر از پیش‌بینی‌های اعلام شده در گزارش سه ماه پیش خواهد بود.وی که در توکیو سخن می‌گفت افزود: رشد اقتصادی جهان در گزارش قبلی صندوق 5/3 درصد اعلام شده است، ولی این رقم در گزارش آینده کمتر خواهد بود.لاگارد از رهبران اروپایی خواست برای دستیابی به رشد و رونق با ثبات اقتصادی و کاهش کسری بودجه و بدهی، همکاری و همفکری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر