jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۵۲۰۸۶   ۲۶ دی ۱۳۹۰  |  ۲۱:۵۷

سریال «بختور» با قالب طنز در 26 قسمت 40 دقیقه‌ای به کارگردانی محسن خدابنده و تهیه‌کنندگی جلیل اسماعیل‌زاده در سیمای مرکز آذربایجان غربی تولید می‌شود.

جلیل اسماعیل‌زاده با اشاره به این که بختور به معنی کسی که خوشبخت و خوش‌شانس است، گفت: پیش‌تولید این سریال یک ماه طول کشیده و تصویربرداری آن از 20 آبان آغاز و تا اواخر اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی از تدوین همزمان سریال خبر داد و عنوان کرد: این سریال پس از گذراندن مراحل صداگذاری و موسیقی تا اواخر فروردین 91 آماده پخش خواهد شد.

وی با بیان این که لوکیشن‌های این سریال براساس فضای سنتی و فرهنگی استان انتخاب شده است، تصریح کرد: این سریال 60 لوکیشن دارد که اکثر آنها در شهر ارومیه انتخاب شده است.

داستان این سریال درباره مرد ساده‌دلی به نام نریمان است که هر روز صبح به نیت کار با وانت خود از منزل خارج می‌شود و در طول روز اتفاقات مختلفی برای او روی می‌دهد. او به خاطر نیت پاکی که دارد سعی  در ختم بخیرشدن ماجراها دارد و معمولا مشکلات دیگران را حل و فصل می‌کند. بنابراین او بیشتر وقت کاریش صرف رفع کردن مشکلات مردم می‌شود و با آن که درآمدش ناچیز است، اما می‌تواند امورات زندگی‌اش را بچرخاند. با این همه، گاه به خاطر این رفتارش مورد ملامت همسر و فرزندانش قرار می‌گیرد.

اسماعیل‌زاده با بیان این که شخصیت‌های محوری داستان، نریمان و خانواده‌اش هستند و سایرین به تناسب داستان‌ها و به صورت بازیگر مهمان وارد قصه می‌شوند، افزود: این مجموعه به صورت اپیزودیک آماده می‌شود و هر قسمت داستانی مستقل دارد.

وی تصریح کرد: هر قصه در قالب طنز اجتماعی و به زبان آذری آماده می‌شود و سعی شده در کنار روایت قصه اصلی، داستان‌های فرعی نیز برای روایت هر چه بهتر به خدمت گرفته شوند.

اسماعیل‌زاده با اشاره به این که سعی شده از ظرفیت‌های هنری استان در انتخاب بازیگر استفاده شود، گفت: علاوه بر بهره‌مندی از بازیگران بومی از بازیگران استان آذربایجان شرقی نیز در این سریال استفاده کردیم.

در این سریال بازیگرانی همچون پرویز ظرافت، محمد علیزاده، علیرضا رنجی، کاظم غلامی‌پور، فاطمه شکری، الناز صابری، فرانک پناهی، مهدی نجایی، مریم آقازاده، بیژن لطفی و جمال ذوالقدر به ایفای نقش می‌پردازند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر