jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۴۴۶۵۶۶   ۲۸ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۹:۴۸

یک آزمایش جدید نشان داد دختران نوجوانی که افسرده هستند، دو برابر بیشتر از سایر همسالانشان پرخوری می کنند.

بر اساس نتایج یک مطالعه ملی در آمریکا عکس این وضعیت نیز صدق می‌کند، به این معنی که دختران نوجوانی که دائم مشغول خوردن هستند و علاقه زیادی به پرخوری دارند، دو برابر بیشتر درمعرض خطر ابتلا به علائم افسردگی هستند.

این مطالعه که با تلاش متخصصان دانشکده پزشکی و دانشکده بهداشت عمومی هاروارد صورت گرفته، بزرگ‌ترین بررسی انجام شده روی ارتباط بین پرخوری و افسردگی در دوران نوجوانی است. به گفته کارشناسان بهداشتی، سن نوجوانی مهم‌ترین دوران در بروز اختلالات تغذیه‌ای است.

متخصصان در تعریف پرخوری می‌گویند «حالتی است که در آن فرد در مدتی کوتاه مقدار زیادی مواد غذایی مصرف می‌کند و در این مدت، هیچ کنترلی روی خوردن ندارد» این متخصصان در آزمایش‌های خود روی دختران نوجوان متمرکز شده‌اند چون معتقدند دختران در این گروه سنی خیلی بیشتر از پسران مستعد ابتلا به افسردگی و اختلالات تغذیه‌ای هستند.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو