jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۶۹۳۷ ۳۱ تير ۱۳۹۰  |  ۱۴:۳۷

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج کنکور دانشگاه در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، عبدالله جاسبی در حاشیه بازدید از حوزه آزمون سراسری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به رقابت 215 هزار تن در آزمون علوم پزشکی سال 90 دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: از این تعداد 71 درصد را زنان تشکیل داده‌اند.

وی با اشاره به مسن‌ترین و جوان‌ترین شرکت‌کننده در آزمون سراسری پزشکی دانشگاه آزاد اظهار کرد: مسن‌ترین شرکت‌کننده پیرمرد 74 ساله در رشته داروشناسی تهران و کوچکترین شرکت‌کننده دختر 11 ساله در رشته پزشکی است.

وی با اشاره به 76 حوزه امتحانی در آزمون پزشکی دانشگاه آزاد تصریح کرد: بیش از یک میلیون نفر در سال جدید در آزمون دانشگاه آزاد شرکت کردند که از مجموع این تعداد بین 370 تا 400 هزارنفر جذب می‌شوند.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های دانشگاه آزاد در سال جاری همانند سال گذشته است، افزود: با توجه به رشته‌های تصویب شده در رشته‌های علوم پزشکی و غیرپزشکی این ظرفیت‌ها بین 20 تا 25هزارنفر افزایش داشته است.

جاسبی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون کاردانی پیوسته از روز شنبه، عنوان کرد: در این آزمون 142هزارنفر شرکت‌کننده دارد که تقریبا تمامی این افراد جذب می‌شوند.

رییس دانشگاه آزاد با اشاره به حضور 77 درصدی مردم و 23 درصدی زنان در آزمون کاردانی پیوسته گفت: این آزمون فردا در 236 حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

شهریه‌ دانشجویان جدید افزایش می‌یابد

وی همچنین در خصوص ناهماهنگی بین ظرفیت‌هایی رشته‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد عنوان کرد: هیچ‌وقت بین دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت ناهماهنگی وجود نداشته است.

جاسبی افزود: دانشگاه برای اخذ مجوز، ظرفیت‌هایی که اعلام می‌کند که واقعی نیست و ممکن است وزارت بهداشت تصور کند که این ظرفیت‌ها ارقام اصلی هستند.

وی با اشاره به سلب اعتبار برخی از واحدهای مامایی دانشگاه، گفت: برخی از این واحدها تایید و برخی از این واحدها هنوز تایید نشده که تمامی آنها در دفترچه آزمون اعلام شده‌اند.

وی در خصوص شهریه رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: شهریه‌های این رشته‌ها نسبت به دانشگاه‌های دولتی کمتر است اما علیرغم اجرای هدفمندی یارانه‌ها افزایش شهریه‌ای برای دانشجویان موجود نخواهیم داشت اما شهریه‌ دانشجویان جدید بر اساس درصد هرساله افزایش پیدا می‌کند.

جاسبی در خصوص افزایش ظرفیت دوره‌های تحصیلات تکمیلی تصریح کرد: با توجه به سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، به علت ازدیاد داوطلبان در دوره‌های تحصیلات تکمیلی ظرفیت دانشگاه‌های دولتی و آزاد در حد امکان افزایش می‌یابد.

وی درخصوص فعالیت واحد مجازی دانشگاه آزاد گفت: این واحد در مقطع کارشناشی و کارشناسی ارشد در حال پذیرش دانشجوست.

رییس دانشگاه آزاد در خاتمه با اشاره به وضعیت بورسیه دانشگاه آزاد اظهار کرد: دانشجویان دکتری تخصصی مورد نیاز برای شهرهای مورد نظر طبق سال گذشته بورسیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر