jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۰۹۲۲۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۶:۳۱

بازار سکه امروز سه شنبه شرایط بهتری از بازار انواع ارزهای معتبر نداشته است به نحوی که صرافی ها در خصوص اعلام قیمت انواع سکه نیز مانند ارز سیاست سکوت را در پیش گرفته‌اند و فقط در تابلوی تعداد اندکی از آنها قیمت‌های خرید و یا فروش درج شده است.

به گزارش مهر، با این حال قیمت‌های درج شده در تابلوهای آنها نشان می دهد که سکه تمام بهار آزادی امروز 460 هزار تومان خریداری و 480 هزار تومان فروخته می‌شود، همچنین قیمت هر قطعه سکه طرح تصویر امام نیز 449 هزار تومان خریداری و 455 تومان فروخته می‌شود.

نیم سکه در بازار امروز 224 هزار تومان خریداری و 230 هزار تومان به فروش می‌رسد، ضمن اینکه ربع سکه هم به قیمت 132 هزار تومان خریداری و 135هزار تومان فروخته می‌شود.

در قسمت مربوط به اعلام قیمت سکه‌های گرمی نیز قیمت خرید درج نشده و فقط اندکی از صرافی های  میدان فردوسی تهران قیمت فروش آن را 76 هزار تومان اعلام کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر