jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۶۷۶۶ ۳۰ فروردين ۱۳۹۰  |  ۲۲:۳۵

معاون آموزشی وزارت بهداشت از نهایی شدن سند تحول در آموزش پزشکی خبر داد و گفت: این سند مراحل نهایی خود را طی می کند و پس از تدوین به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ می شود.

دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: تحول در آموزش علوم پزشکی یکی از اولویت های کاری سال 90 است که برای اجرایی شدن به مراحل متعددی نیاز داشت که این مراحل در حال طی شدن است.

وی یادآور شد: این سند مراحل نهایی خود را طی می کند و به زودی به صورت هماهنگ با سایر بخشهای نقشه جامع علمی سلامت و برنامه پنجم توسعه نهایی شده و پس از تدوین نهایی به دانشگاههای علوم پزشکی برای اجرا ابلاغ می شود.

تدوین سند تحول و توسعه آموزش عالی در علوم پزشکی کشور از مهمترین اهداف معاونت آموزشی است که باید در محدوده زمانی یکسال باید به نتیجه برسد.

برای تحول در نظام آموزش پزشکی باید به سه رویکرد توانمندسازی، پوشش نیازهای ایران 1404 و ارائه خدمات آموزشی با اعتبار جهانی مورد توجه است و در این راه، توسعه نظام اعتباربخشی، تخصیص بر مبنای عملکرد، تمام وقت کردن اعضای هیئت علمی و سایر سرمایه های انسانی مسئول علم، فناوری و نوآوری را از دیگر مبانی تحول در حوزه آموزش علوم پزشکی محسوب می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر