صفحه نخست - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
پیروزی نزدیک است

پیروزی نزدیک است

۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳

در صحنه جنگ غزه آنچه همچنان وجود دارد، جنایت در یک طرف است و مقاومت در طرف دیگر. از یک سو نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی همچنان به جنایات خود ادامه می‌دهند که در یکی از جدیدترین جنایات خود در میدان النابلسی به روی مردمی که در صف دریافت کمک‌های انسانی بودند، آتش گشودند و جنایات خود را مضاعف کردند و در سوی دیگر با مقاومت شجاعانه مردم غزه و رزمندگان فلسطینی و حماس روبه‌رو هستیم که در حال ضربه‌زدن به رژیم صهیونیستی هستند.

انتخابات، تجلی قدرت نرم

انتخابات، تجلی قدرت نرم

۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹

انتخابات برای ایرانیان از جهات مختلف دارای اهمیت است که در ۲۰۰سال اخیر به خصوص در دوره قاجاریه و پهلوی با نفوذ و سلطه بیگانگان روبه‌رو بودیم و تصمیمات کشور در دیگر جا‌ها گرفته می‌شد اما با پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران فرصت پیدا کردند پس از سال‌ها خودشان در فرآیند تصمیم‌گیری کشورشان شرکت کنند.

قدرت جمهوریت در ایران

قدرت جمهوریت در ایران

۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵

اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی، غرب سرمایه‌گذاری زیادی روی جریانات ضد دینی و برانداز در ایران صورت داد. تحولات سال گذشته، نقطه‌ای بود که در آن منازعه حداکثری دشمنان گفتمان انقلاب اسلامی ایران و مقاومت با نظام جمهوری اسلامی و مردم خداجوی این کشور به اثبات رسید.

صندوق رای گویاترین شیوه بیان مسأله

صندوق رای گویاترین شیوه بیان مسأله

۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲

برداشتی که من از نوع عملکرد مردم دارم، این است که مردم ایران همچنان صندوق رای را بهترین، گویاترین و رساترین شیوه بیان مسأله خود می‌بینند که این نشانه رشدیافتگی جدی است.

تحولات فرهنگی با مجلس قوی شکل می گیرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از روزنامه «جام‌جم» مطرح کرد:

تحولات فرهنگی با مجلس قوی شکل می گیرد

۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۱

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این‌که در مجلس یازدهم در حوزه‌های مختلف از جمله ارتقای فرهنگ، هنر و رسانه و حمایت از مردمی‌سازی حوزه فرهنگ و هنر خیلی موفق بودیم، گفت: هنرمندان مطمئن باشند با تشکیل یک مجلس قوی تحولات خوبی در راه خواهد بود.

درباره ادعای تاجزاده

در گفتگو با یک کارشناس مسائل سیاسی:

درباره ادعای تاجزاده

۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: تاجزاده صرفاً انتخاباتی را قبول دارد که در آن برنده باشد و انتخاباتی را که واگذار کند، اصلاً قبول ندارد. معنای عمیق‌تر این مسأله آن است که او هیچ اعتقادی به اصل مشارکت ندارد. آنچه مورد توجه اوست، برنده شدن و پیروزی است.

نیازمندی ها