صفحه نخست - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
حفظ غرور ملی بعد از تحمل دو قرن شکست و ناکامی 

یک پژوهشگر دوران دفاع مقدس در گفتگو با جام‌جم آنلاین عنوان کرد:

حفظ غرور ملی بعد از تحمل دو قرن شکست و ناکامی 

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۳

ایران بعد از سال‌ها تحمل ناکامی و شکست در نبرد مختلف طی دو قرن اخیر در رویارویی خود با عراق متجاوز جبران همه تحقیر‌های گذشته را کرد و بدون از دست دادن حتی یک وجب از خاک خود پیروز میدان جنگ شد.  

ریشه شکل‌گیری توهمات نتانیاهو

ریشه شکل‌گیری توهمات نتانیاهو

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

امسال هم مجمع عمومی سازمان ملل شاهد نمایش تکراری بنیامین نتانیاهو علیه جمهوری اسلامی ایران بود و او مانند سخنرانی‌های قبلی خود، بخش زیادی را به ادعاها درباره کشورمان اختصاص داد که البته بعدا دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مجبور به عقب‌نشینی از بخش‌هایی از این سخنرانی شد. نتانیاهو همچنین با نشان دادن نقشه‌هایی، بار دیگر بر طرح شوم رژیم‌صهیونیستی و غرب برای ایجاد «خاورمیانه جدید» تاکید کرد که تلاش برای عادی‌سازی روابط بین اسرائیل، عربستان سعودی و سایر کشورهای عربی بخشی از این توطئه است.

روایتگری جامع از یک حماسه عظیم

روایتگری جامع از یک حماسه عظیم

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

رهبرمعظم انقلاب اسلامی اخیرا در جمع طلایه‌داران دوران دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا به نکات ارزنده‌ای در خصوص ابعاد ماهوی و عملیاتی دفاع مقدس اشاره فرمودند. در بخشی از فرمایشات ایشان آمده است:«تمام قدرت‌های دنیا در دفاع مقدس مقابل جمهوری اسلامی ایران بودند. ما نتوانستیم تاکنون جزئیات این تابلوی عظیم و پرنقش و نگار دفاع مقدس را بشناسیم و بشناسانیم. عقیده راسخ بنده این است که اگر جوانان ما عظمت حماسه دفاع مقدس را بشناسند، برای آنها در این شناخت درس‌های بزرگی وجود خواهد داشت.»

تفکر مقاومت در برابر سلطه ریشه در دوران دفاع مقدس دارد

مسئول قرارگاه جهاد تبیین در گفتگو با جام‌جم آنلاین:

تفکر مقاومت در برابر سلطه ریشه در دوران دفاع مقدس دارد

۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱

دفاع مقدس در یک مقطع زمانی هشت ساله رخ داد، اما مجموعه از دستاورد‌های پیدا و پنهان همچنان تدوام دارد و علاوه بر ایران بسیاری دیگر از کشور‌های منطقه و فرامنطقه هم از مزایای آن بهره‌مند هستند. زمانی که دنیا با دوگانگی غالب و مغلوب مواجه بود و نظام سلطه از همه تلاش و امکانات خود برای بهره مندی از منافع کشور‌های مستضعف و البته ثروتمند به لحاظ منابع انسانی و طبیعی استفاده می‌کرد انقلاب اسلامی در ایران پا گرفت و نظام جمهوری اسلامی در این پهنه جغرافیایی مستقر شد و به خط اول مقابله با چپاولگری استکبار تبدیل شد.

ببینید | دیدار صمیمانه توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک با نماینده ورزشکاران

در دهکده بازی‌های آسیایی هانگژو2022

ببینید | دیدار صمیمانه توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک با نماینده ورزشکاران

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶

دیدار صمیمانه توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک با نماینده ورزشکاران کمیته‌های ملی المپیک کشورهای حاضر در دهکده بازی‌های آسیایی هانگژو۲۰۲۲ برگزار شد.

جنگ تحمیلی جلوه‌ای از وحدت اقوام و مذاهب بود

یک راوی دوران دفاع مقدس در گفتگو با جام‌جم آنلاین:

جنگ تحمیلی جلوه‌ای از وحدت اقوام و مذاهب بود

۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱

جنگ پدیده‌ای است که جوامع انسانی در برابر آن موضع منفی دارند، چون این اتفاق همراه با خونریزی و تجاوز سرزمینی است و تبعات و آثار بسیاری را در طول وقوع و بعد از آن برای بسیاری از انسان‌ها در پی دارد، اما با این وصف، دوران هشت ساله جنگ تحمیلی به درستی به عنوان دفاع مقدس نامیده شده برای آحاد مردم ایران یادآور رشادت‌ها و دلیر‌های جوانانی است که در قالب رزمنده در صفوف اول خط مقدم می‌جنگیدند تا علاوه بر این‌که دشمن تا بن دندان مسلح را به طمع دستیابی به این آب و خاک به مرز‌های زمینی و هوایی کشور تجاوز کرده بود و سودای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را داشت عقب برانند و امنیت و آسایش را برای مردم به ارمغان آوردند.

پایان رسانه‌های تروریستی

پایان رسانه‌های تروریستی

۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲

۱- دشمن سال۱۴۰۱ یک برنامه کامل، جامع و عملیات ترکیبی دقیقی را علیه مردم ایران طرح‌‌ریزی کرد که قرار بود این‌دفعه باتوجه به حجم عملیات و نیروهای عمل کننده در رسانه و میدان و کشورهای حمایت کننده و سوئیچ بودن همه این عوامل روی همدیگر، کار جمهوری اسلامی تمام شود ولی خب نشد آنچه را در سر پرورانده بودند.

نیازمندی ها