صفحه نخست - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
حکمرانی امید و افزایش اعتماد عمومی

حکمرانی امید و افزایش اعتماد عمومی

۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۷

دانش حکمرانی، دانشی اصیل و ارزشمند برای خدمت به عامه مردم جامعه است؛ دانشی که ظرفیت‌های زیادی را برای توسعه اجتماعی و اقتصادی فراهم می‌آورد و به‌ویژه بر امکان اثرگذاری جامعه بر سرنوشت خویش می‌افزاید. هرچه بر چالش‌های پیش‌روی جوامع آینده افزوده می‌شود، اهمیت و ارزش تلاش برای بهبود ارتباطات اجتماعی مؤثر میان حکمرانان و عامه مردم، بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرد.

بازگشت به خانه اول کنکور!

با مهر رد شورای نگهبان مصوبه قبلی کنکور برای ۱۴۰۳ معتبر است

بازگشت به خانه اول کنکور!

۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲

کنکور خودش به اندازه کافی استرس دارد اما داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ دست‌کم در طول روزهای گذشته با استرس مضاعفی مواجه بودند. بعد از تلاش نمایندگان برای حذف مصوبه خودشان در تاثیر قطعی معدل در کنکور با مهر رد شورای نگهبان بر مصوبه کنکوری مجلس، کنکور سال۱۴۰۳ طبق مصوبه پیشین شورای‌عالی انقلاب فرهنگی یعنی به صورت دو مرحله‌ای و با تاثیر ۵۰ درصدی معدل برگزار خواهد شد. حالا به روال قبل و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سوابق تحصیلی پایه دوازدهم (۲۸درصد دروس عمومی و ۲۲درصد دروس تخصصی جمعا ۵۰درصد ) مبنای سنجش داوطلبان خواهد بود.

ایران به فضا پا گذاشته است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با جام جم آنلاین:

ایران به فضا پا گذاشته است

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶

امروز و همزمان با سالگرد شورانگیز شکست حصر آبادان  در  ۵ تا ۷ مهر ۱۳۶۰ که بواسطه پایمردی‌های رزمندگان اسلام در جبهه حق علیه باطل صورت گرفت جمهوری اسلامی ایران حماسه دیگری را رقم زد و در پی تلاش شبانه روزی متخصصان نیروی هوافضای سپاه پاسداران ماهواره تصویربرداری نور ۳ را با ماهواره بر ایرانی قاصد با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار داد.  

تکنیک‌های تروریسم رسانه‌ای

تکنیک‌های تروریسم رسانه‌ای

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۶

طبق علم جامعه‌شناسی سیاسی، علوم ارتباطات و همچنین رشته مدیریت رسانه که به‌صورت آکادمیک تدریس می‌شود، یکی از شگردهای معروف جنگ روانی پدیده نام‌گذاری است که حریف سعی می‌کند برای زیر سؤال بردن دستاوردهای طرف مقابل، او را تخریب کرده و برچسب مدنظر خود را بچسباند و از این‌رو اقدام به نام‌گذاری می‌کند.

حفره‌های امنیتی چالش جدید صهیونیست‌ها

حفره‌های امنیتی چالش جدید صهیونیست‌ها

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵

دستگاه امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی موساد تاکنون تلاش کرده است با تبلیغات فراوان، خود را به‌عنوان یک نهاد جاسوسی مخوف در بین کشور‌های منطقه معرفی کند اما نفوذ امنیتی به بخش حراست دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ساعات گذشته به‌خوبی نشان داد این سازمان در کنار سایر بخش‌های ساختار سیاسی رژیم اشغالگر قدس از حفره‌های امنیتی و اطلاعاتی فراوانی برخوردار است. با نگاهی به حفره‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر با آنها روبه‌رو بود، می‌توانیم شرایط داخلی رژیم را در دوبعد امنیتی و نظامی بسیار پرچالش تحلیل کنیم.

حفره‌های امنیتی چالش جدید رژیم صهیونیستی است

یک کارشناس منطقه غرب آسیا در گفتگو با جام جم آنلاین:

حفره‌های امنیتی چالش جدید رژیم صهیونیستی است

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴

دستگاه امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی موساد تاکنون تلاش کرده است که با تبلیغات فراوان خود را به عنوان یک نهاد جاسوسی مخوف در بین کشور‌های منطقه معرفی کند، اما نفوذ امنیتی به بخش حراست دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ساعات گذشته به خوبی نشان داد که این سازمان در کنار سایر بخش‌های ساختار سیاسی رژیم اشغالگر قدس از حفره‌های امنیتی و اطلاعاتی فراوانی برخوردار است.  

نیازمندی ها