jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۸۵۴۰۰   ۲۵ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۸:۳۷

این مجموعه در 26 قسمت به جنبه های گوناگون زندگی آتش نشانان می پردازد

سری سوم عملیات 125 جلوی دوربین رفت

سری سوم مجموعه «عملیات 125» به کارگردانی مسعود آب‌پرور در لوکیشنی در تهران جلوی دوربین رفت.

سری اول این مجموعه را بهروز افخمی جلوی دوربین برده بود و سری دوم آن نیز توسط محمدرضا آهنج کارگردانی شده بود. قسمت سوم این مجموعه نیز گوشه‌ای از فعالیت‌های آتش‌نشانان و حوادث و ماجراهایی را که برای آنها رخ می‌دهد، به تصویر خواهد کشید.

از آنجا که بستر اصلی ماجراهای این سریال درباره شغل پرخطر آتش‌نشانی است، طبیعی است که اتفاقاتی که برای قسمت‌های مختلف این مجموعه طراحی خواهند شد، به طور ذاتی دارای کشش و جذابیت باشد.

در روز افتتاح سری سوم مجموعه عملیات 125، محمدرضا حاجی‌بیگی رئیس سازمان آتش‌نشانی تهران، علیرضا افخمی مشاور طرح، داوود هاشمی تهیه‌کننده سریال و جمعی از بازیگران این سریال حضور داشتند.

داوود هاشمی، تهیه‌کننده این سریال در گفت‌وگو با «جام‌جم» عمده‌ترین تفاوت سری سوم مجموعه عملیات125 با مجموعه‌های قبلی را در استفاده از قصه‌های جذاب و دیدنی عنوان کرد و گفت: قسمت اول مجموعه عملیات 125 چیزی نزدیک به 3 سال قبل کلید خورد. از آن زمان تاکنون سازمان آتش‌نشانی تهران مجهز به وسایلی شده است که آن زمان در اختیار نداشت. طبیعی است که ما هم به همان اندازه در داستان‌پردازی و نحوه ورود به اتفاقات گوناگون صاحب تجربه شده‌ایم.وی تصریح کرد: در هر قسمت این مجموعه حداقل یک یا دو صحنه اکشن میدانی پیش‌بینی شده است که انجام آن را به گروه علیرضا فتحی سپرده‌ایم. از آنجا که جلوه‌های ویژه رایانه‌ای هنوز در کشور آنقدر پیشرفت نکرده است، ما بیشتر از جلوه‌های ویژه میدانی استفاده می‌کنیم.

وی هدف از ساخت چنین سریالی را آشنایی بیش از پیش با مخاطرات حرفه آتش‌نشانی عنوان کرد و افزود: به جز این،‌ما تلاش می‌کنیم با خلق قصه‌ها و صحنه‌های جذاب مخاطب را با اثر همراه کنیم. به هر حال مجموعه عملیات 125 جزو آثار پرمخاطب شبکه تهران بوده است. ضمن این که این سریال در 3 شبکه جام‌جم نیز به آنتن پخش سپرده شده است.

به گفته هاشمی، تاکنون حضور بازیگرانی چون مجید مشیری، امیررضا دلاوری، عبدالرضا اکبری، فلور نظری، کاوه خداشناس، مجتبی رجبی و ایمان صفا در این مجموعه قطعی شده است. قرار است تا عید کار تصویربرداری با همین بازیگران دنبال شود. اگرچه به مرور از بازیگران دیگری نیز به عنوان مهمان استفاده خواهد شد.

آن طور که هاشمی می‌گوید 8 ماه زمان برای تصویربرداری این مجموعه پیش‌بینی شده است. نویسندگی این مجموعه را آرش قادری با نظارت علیرضا افخمی انجام می‌دهد.

در ساخت ایــن سریال مصطفــی احمدیان (مدیرتصویربرداری)، اصغر آبگون (مدیر صدابرداری)، نوید فرح‌مرزی (طراح چهره‌پردازی) و حسین مجد (طراح صحنه و لباس) همکاری می‌کنند.

سری سوم مجموعه عملیات 125 با مشارکت گروه فیلم و سریال شبکه تهران و سازمان آتش‌نشانی تهران در 26قسمت تهیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر