jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۸۲۷۹۴   ۱۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۵:۰۴

معاون صدا با بیان این که شبکه‌های رادیویی دو نوع آرایش برنامه‌ای برای روزهای دهه فجر خواهند داشت، گفت: زنگ انقلاب رأس ساعت 9:33 دقیقه همزمان با ساعت ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن از طریق شبکه های رادیویی نواخته می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، در راستای پوشش رسانه ای مناسب و هماهنگی بیشتر برای انعکاس برنامه های ایام الله دهه فجر نشستی با حضور مدیران رادیو و رییس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی و جمعی از مدیران این ستاد در سالن کنفرانس شهدای رادیو برگزار شد.

محمد حسین صوفی معاون صدا در این نشست اظهار داشت: شبکه های رادیویی امسال 2 نوع آرایش برنامه ای دارند، یک نوع آرایش برنامه ای تا شانزدهم بهمن ماه خواهد بود که هم شامل ایام دهه فجر و هم ایام 28 صفر را در بر می گیرد و یک آرایش برنامه ای هم پس از آن است که برنامه های خاص خود را می طلبد و این می تواند دهه فجر امسال را متفاوت از چند سال گذشته کند.

معاون صدا گفت:  در حال حاضر بیست شبکه رادیویی برای ورود به برنامه های دهه فجر پیش بینی ویژه برنامه هایی دارند و از دهم بهمن ماه فعالیت آنها شروع خواهد شد که تا 22 بهمن ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به این که رادیو از هفته گذشته برنامه های ایام الله دهه فجر خود را از طریق رسانه ها بیان کرده است افزود : رادیو در طول روز بیش از 360 ساعت برنامه از شبکه های مختلف پخش می کند که در ایام دهه فجر پوشش مناسبی برای پخش برنامه های مرتبط با این ایام خواهد داشت و توقعات مورد انتظار برآورده خواهد شد.

صوفی از ستاد برگزاری برنامه های ایام الله دهه فجر خواست تا نیازهای خود را در خصوص پوشش رادیویی مراسم ها را در اختیار معاونت صدا قرار داده و کارشناسانی را برای افزایش غنای برنامه ها به رادیو معرفی کنند.

معاون صدا به مدیران ستاد مرکزی مراسم های دهه فجر پیشنهاد داد مواد فرهنگی،‌ محتوایی و مستنداتی که می تواند بر غنای محتوایی برنامه های رادیو بیفزاید در اختیار نویسندگان تهیه کنندگان و برنامه سازان قرار دهند و کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی نیز برنامه هایی که در سطح تهران و شهرستان ها اجرا می شود را در اختیار رادیو قرار دهد تا اطلاع رسانی به مخاطبان صورت پذیرد.

وی گفت: زنگ انقلاب رأس ساعت 9:33 دقیقه همزمان با ساعت ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن از طریق شبکه های رادیویی نواخته می شود. همچنین برنامه ای یک ساعته نیز برای استفاده دانشگاه ها و مدارس تولید خواهد شد که از رادیو ایران که شبکه ای سراسری است پخش خواهد شد.

محمدحسین زارع رئیس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی نیز در این نشست گفت: در 105هزار مدرسه ستاد دهه فجر تشکیل می شود و با توجه به 13 میلیون مخاطبی که در این مدارس وجود دارند از رادیو انتظار می رود لحظه ورود حضرت امام (ره) که ساعت 9:33 دقیقه است را پوشش مناسبی دهد.

وی روز12 بهمن ماه را در ایران ولادت ولایت برشمرد و اظهار داشت مناسب است لحظه ورود حضرت امام (ره) به میهن را لحظه تحویل انقلاب بدانیم و بیشترین فضا سازی ایجاد تنوع و شادابی از طریق صدا و سیما بویژه رادیو در این ایام صورت پذیرد.

رییس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر تصریح کرد:‌ لحظه پخش پیام شهید محلاتی از رادیو فصل ممیزی برای این رسانه در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب است و به معنای اختصاص تاریخی برای رادیو است که می توان گفت زمان شروع بکار رادیوی جمهوری اسلامی است و رادیو می تواند به ایام ولادت خود بپردازد ، آن را برجسته کرده و به تأثیر آن در جامعه توجه کند.

زارع از وجود هفده مرکز پژوهشی در حوزه انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: ایام دهه فجر بهترین فرصت برای معرفی حوزه های مختلف انقلاب از جمله مکان های انقلاب اسلامی به مردم است و می توان از خاطرات انقلاب که مورد تأکید همه و محبوب مردم است مثل خاطرات ورزشکاران ، هنرمندان و ... در برنامه های رادیویی استفاده کرد.

رییس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی از مدیران رادیو خواست تا در ایام دهه فجر برنامه هایی در حوزه ادبیات داستانی انقلاب برای کودکان تهیه و پخش کنند و از مصاحبه هایی که از محاکمه سران رژیم در سال های 58 و 59 پخش می شد استفاده شود و همچنین میزگردهایی نیز برای تبیین فلسفه گفتن تکبیر در ایام ا... دهه فجر برای مخاطبان برگزار شود.

زارع تصریح کرد:‌ دهه فجر بهار تبلیغ انقلاب اسلامی است و رادیو بهترین مبلغ است و بهترین امکانات برای وجه تبلیغ انقلاب در اختیار ما و شماست.

زارع با اشاره به برنامه های ستاد دهه فجر اظهار داشت: ‌انتظار می رود اطلاع رسانی  خوبی در خصوص معرفی دستاوردهای  انقلاب، صورت پذیرد.

وی همچنین از تهیه سه کتاب تحت عنوان «‌راه انقلاب»‌ و «جرعه جاری»‌ خبر داد که محتوای آن ها به ریشه ها ،‌ عوامل و دستاوردهای انقلاب می پردازد و می تواند برای برنامه سازی رادیو در ایام دهه فجر مفید واقع شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر