jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۴۶۲۶   ۲۴ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰

از آن روز باغبان بیشتر از روزهای دیگر به باغش آب می‌داد و رسیدگی می‌کرد. آنقدر رسیدگی کرد تا شاخه‌ها کم‌کم جوانه زدند و برگ‌های سبز و زیبا سراسر باغ را فرا گرفت و صدای بلبل هم درآمد و یک روز بلبل از خوشحالی و دیدن برگ‌های سبز شروع کرد به چهچه زدن.

باغبان آنقدر خوشحال شده بود که نمی‌دانست چه کار کند و از عشقی که به بلبل داشت به باغش آنقدر رسیدگی کرد که در آن منطقه به عنوان بهترین باغ شناخته شده بود و تمام بلبل‌های آنجا در این باغ سبز و خرم و زیبا جمع شده بودند و صدای آنها سراسر منطقه را پر کرده بود و تمام مردم به دیدن آنها می‌آمدند تا از صدای بلبل‌ها لذت ببرند.

کنار آن باغ شخص دیگری هم باغ داشت که اصلا باصفا نبود. چون رسیدگی زیادی به آن نکرده بود و بسیار هم حسود بود و تصمیم گرفت که باغ همسایه‌اش را خراب کند. شب‌ها وقتی که هوا تاریک می‌شد، یواشکی به باغ می‌رفت و برگ‌ها را با قیچی می‌زد و شاخه‌ها را کوتاه می‌کرد. بلبل‌ها که در آن باغ زندگی می‌کردند شاهد ماجرا بودند و تصمیم گرفتند که درسی به آن مرد حسود بدهند.

یک شب که او به باغ آمد بلبل‌ها شروع کردند به خواندن. آنقدر خواندند و جیغ کشیدند تا باغبان از خواب بیدار شد و به باغ آمد و همسایه‌اش را در حال بریدن شاخه‌های درخت دید. باغبان گفت: همسایه عزیزم تو چطور می‌توانی این کار را بکنی. تو که خودت هم باغ داری. ما باید به هم کمک کنیم تا منطقه‌ای سبز و خرم داشته باشیم. تو هم باید باغت را زیبا کنی تا این بلبل‌ها در آنجا هم لذت ببرند. همسایه حسود از کارش خجالت کشید و از آن پس به باغش رسیدگی کرد تا آنجا هم زیبا شد.

گلنوشا صحرا نورد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر