jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۴۶۲۶ ۲۴ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰

از آن روز باغبان بیشتر از روزهای دیگر به باغش آب می‌داد و رسیدگی می‌کرد. آنقدر رسیدگی کرد تا شاخه‌ها کم‌کم جوانه زدند و برگ‌های سبز و زیبا سراسر باغ را فرا گرفت و صدای بلبل هم درآمد و یک روز بلبل از خوشحالی و دیدن برگ‌های سبز شروع کرد به چهچه زدن.

باغبان آنقدر خوشحال شده بود که نمی‌دانست چه کار کند و از عشقی که به بلبل داشت به باغش آنقدر رسیدگی کرد که در آن منطقه به عنوان بهترین باغ شناخته شده بود و تمام بلبل‌های آنجا در این باغ سبز و خرم و زیبا جمع شده بودند و صدای آنها سراسر منطقه را پر کرده بود و تمام مردم به دیدن آنها می‌آمدند تا از صدای بلبل‌ها لذت ببرند.

کنار آن باغ شخص دیگری هم باغ داشت که اصلا باصفا نبود. چون رسیدگی زیادی به آن نکرده بود و بسیار هم حسود بود و تصمیم گرفت که باغ همسایه‌اش را خراب کند. شب‌ها وقتی که هوا تاریک می‌شد، یواشکی به باغ می‌رفت و برگ‌ها را با قیچی می‌زد و شاخه‌ها را کوتاه می‌کرد. بلبل‌ها که در آن باغ زندگی می‌کردند شاهد ماجرا بودند و تصمیم گرفتند که درسی به آن مرد حسود بدهند.

یک شب که او به باغ آمد بلبل‌ها شروع کردند به خواندن. آنقدر خواندند و جیغ کشیدند تا باغبان از خواب بیدار شد و به باغ آمد و همسایه‌اش را در حال بریدن شاخه‌های درخت دید. باغبان گفت: همسایه عزیزم تو چطور می‌توانی این کار را بکنی. تو که خودت هم باغ داری. ما باید به هم کمک کنیم تا منطقه‌ای سبز و خرم داشته باشیم. تو هم باید باغت را زیبا کنی تا این بلبل‌ها در آنجا هم لذت ببرند. همسایه حسود از کارش خجالت کشید و از آن پس به باغش رسیدگی کرد تا آنجا هم زیبا شد.

گلنوشا صحرا نورد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر