jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۳۲۵۳۵۴   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۸۹  |  ۰۹:۴۵

یک فصل دیگر برای حامد حدادی در لیگ بسکتبال NBA به پایان رسید و بسکتبالیست ایرانی تیم ممفیس به ایران باز می‌گردد تا در اردوهای تیم ملی شرکت کند.

حدادی بعد از 2 سال بازی در NBA با تجربه‌تر و پخته‌تر شده است. او که در ماه‌های آغازین بازی در آمریکا اعتماد به نفس لازم را پیدا نکرده بود شاید انتظار بازگشت زودهنگام به ایران را در سر می‌پروراند اما هر چه از روزهای اول فاصله گرفت توانایی‌هایش را بیشتر باور کرد و اینک می‌ماند چون می‌تواند.

حدادی در فصل دوم به جای 19 مسابقه در سال 2009، در 36 بازی در فصل 2010 به میدان رفت. این تعداد بازی با توجه به اطمینان کمی که هالینز سرمربی ممفیس به حدادی در طول فصل داشته، باز هم قابل توجه است. انتظارات آنها از بازیکن ایرانی فراتر است اما نباید فراموش کرد حدادی در پستی بازی می‌کند که مارک گسول اسپانیایی رقیب جدی برای او بشمار می‌رود.

گسول در بازی‌های پایانی به دلیل مصدومیت، ممفیس را همراهی نکرد و همین مساله بازی‌های بیشتری را برای حدادی به همراه داشت، اگر چه ممفیس امید خود را برای صعود به مرحله playoffs از دست داده بود.

حدادی در بازی‌های پایانی ممفیس، برابر دنور 18دقیقه در زمین حاضر بود و توانست 11 امتیاز به دست آورد و 8 اقدام به ریباند داشته باشد.

وقتی گزارشگر CNN درباره بازی و حدادی از مایک کانلی، بهترین بازیکن ممفیس برابر دنور پرسید هم تیمی حدادی در گریزلیز، گفت: به نظر می‌رسد او محبوب‌ترین بازیکن تیم ماست. وقتی به میدان می‌رویم بسیاری از مردم او را تشویق می‌کنند. خیلی‌ها می‌آیند تا بازی او و بازی ما را از نزدیک تماشا کنند.

با این حال گسول بازیکن و انتخاب اول هالینز در بازی‌های فصل بود. گسول با میانگین 14.6 امتیاز در هر بازی نفر چهارم امتیازآوران تیمش لقب گرفته است. پیش از او زاچ رندوف، رودی گای و او.جی مایو دیده می‌شوند.

حامد حدادی در فصل گذشته 120 دقیقه بازی کرد که آمار 47 ریباند، 8 پاس منجر به گل، 12 بلاک شوت و 48 امتیاز را در کارنامه‌اش به ثبت رساند. در این آمار 9 توپ از دست داده هم دیده می‌شود، اما در فصل اخیر حدادی 240دقیقه بازی کرده است. 14 تا از 19 پرتاب آزاد خود را به ثمر رسانده است.

49 ریباند دفاع و 26 ریباند حمله در مجموع 75 اقدام که عملکرد قابل قبولی است.10 پاس منجر به گل و 14 بلاک شوت و میانگین 1.7 امتیاز در هر بازی، از حضور بهتر حدادی به نسبت سال قبل در لیگ بسکتبال NBA حکایت دارد. 20 توپ از دست داده نمی‌تواند چندان عملکرد مثبت دفاعی او را تحت‌الشعاع قرار دهد.

حدادی با ممفیس برای دومین مرتبه نتوانست به مرحله PLAYOFFSراه پیدا کند. ممفیس به نسبت پارسال بهتر نتیجه گرفت و با 42باخت و 40 پیروزی بازی‌های این فصل را به پایان رساند. آنها پایین‌تر از دالاس، سن آنتونیو و هیوستون بودند و بالاتر از نیواورلئان قرار گرفتند. در بازی‌های امسال هیوستون هم نتوانست به PLAYOFFS راه پیدا کند.

این تیم هم یک بازیکن آسیایی به نام یائو مینگ دارد که به دلیل مصدومیت، بازی‌های زیادی را در فصل اخیر از دست داد. به این ترتیب آسمانخراش‌های آسیایی به مرحله حذفی نرسیدند تا علاقه‌مندان به بسکتبال حضور آنان را در ماه‌های آینده و در بازی‌های جهانی تماشا کنند. بویژه حدادی که ایران را باید برابر آمریکا همراهی کند. او با دو فصل حضور در NBA اینک برابر یک دسته از بازیکنان کامل این لیگ قرار می‌گیرد.‌

حدادی اما همان‌گونه که به شبکه خبری CNN گفته، امید به پیروزی در بازی با برترین‌های NBA را ندارد اما سعی می‌کند تجربیاتی را که در این سطح از بازی‌های بسکتبال آموخته در اختیار دیگر نفرات تیم ملی قرار دهد.

حدادی بعد از بازی‌های جهانی، برای سومین فصل پی‌درپی به NBA خواهد اندیشید، همان‌گونه که CNN و بسیاری از کارشناسان بسکتبال معتقدند در سال سوم او عملکرد به مراتب بهتری خواهد داشت.

2 سال حضور در آمریکا برای حدادی یک پیروزی بوده است ؛ کسی که در بازگشت به آمریکا می‌خواهد مدت زمان بیشتری در میدان باشد.

محمد رضاپور 
جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر