jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۱۵۰   ۲۸ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۶:۴۵

جام جم آنلاین - بیل گیتس ، بنیانگذار غول نرم افزار جهان مایکروسافت ، بار دیگر در صدر فهرست ثروتمندترین مردان جهان ایستاد.

مجله فوربس ، که هر ساله لیست بلندبالایی از مردان و زنان ثروتمند امریکا و جهان را تهیه می کند.
امسال نیز برای دهمین سال پیاپی بیل گیتس را با 46 میلیارد دلار دارایی در راس این لیست قرار داد.
فوربس نوشته است که ثروت گیتس نسبت به سال گذشته 3 میلیارد دلار بیشتر شده است اما در کل هنوز نسبت به سال 2000 و پیش از حملات تروریستی 11 سپتامبر اختلاف زیادی دارد.
ثروت گیتس در سال 2000 بالغ بر 70 میلیارد دلار بود ، پل آلن ، همکار سابق گیتس و شریک او در بنیانگذاری مایکروسافت با ثروتی معادل 22 میلیارد دلار در مکان سوم این لیست قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر