jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۷۵۵ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

گروه حوادث: سارق حرفه‌ای که با همدستی پسرعموهای خود اقدام به سرقت می‌کرد، دستگیر شد. هشتم مهرماه امسال مرد میانسالی با حضور در کلانتری 127 نارمک با طرح شکایتی درخصوص سرقت وجوه نقدش، به ماموران کلانتری گفت: به شعبه یکی از بانک‌ها در میدان رسالت رفته بودم تا برای خرید خودرو از حساب شخصی‌ام پول برداشت کنم. زمان تحویل پول از متصدی بانک، ناگهان فردی از پشت به من حمله کرد و از دست من که تا آن موقع متوجه حضورش پشت سرم نشده بودم، 5 میلیون تومان قاپ زد و فرار کرد.

با تشکیل پرونده و به دستور دادیار شعبه یکم دادسرای جنایی، تصاویر به دست آمده از زمان سرقت توسط عوامل دایره تجسس کلانتری 127 مورد بررسی قرار گرفت که ماموران موفق به شناسایی چهره سارق شدند.

با شناسایی متهم (وحید)‌ و اطلاعات به دست آمده از محل مخفیگاه و محل‌های تردد او در شرق تهران، وی 14 مهر در منطقه نظام‌آباد دستگیر شد و به دستور مقام قضایی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی از متهم دستگیر شده، و با بررسی سوابق متهم در بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌دار، متوجه شدند که وحید تاکنون 4 بار به جرم فروش و مصرف موادمخدر، سرقت در پوشش مامور و زورگیری در سال‌های 83، 86 و 87 دستگیر و روانه زندان شده است.

با تجمیع اطلاعات به دست آمده از متهم و شناسایی دقیق وی از سوی کارآگاهان، وحید بناچار زبان به اعتراف گشود و به کارآگاهان عنوان کرد که با همراهی پسرعموهایش به اسامی آرش و فرشاد اقدام به سرقت کرده است.

براساس اعترافات وحید و همچنین گزارش‌های ارسال شده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی درخصوص انجام سرقت از شهروندان شرق تهران، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از مالباختگان شدند که توسط وحید و همدستان او مورد سرقت قرار گرفته بودند.

با شناسایی متهم از سوی برخی از مالباختگان و با توجه به اعتراف صریح وحید در خصوص انجام سرقت از شهروندان با همدستی پسرعموهایش و با اطلاعات به دست آمده از مخفیگاه دو همدست دیگر وحید به اسامی آرش و فرشاد در منطقه نظام‌آباد، کارآگاهان با اخذ دستور قضایی و پس از اطمینان از حضور متهمان در مخفیگاه خود، در تاریخ 19 مهر ماه سال جاری با ورود به این محل آرش و فرهاد را دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه این دو متهم، مقادیری از اموال مالباختگان از قبیل گوشی تلفن همراه، رایانه، لپ‌تاپ، مقادیری طلا و ... کشف شد که در ادامه رسیدگی به پرونده، اموال کشف شده مورد شناسایی مالباختگان قرار گرفت.

سرهنگ کارآگاه محسن غفاریان، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با وجود کشف اموال مسروقه در مخفیگاه متهمان، این دو متهم منکر سرقت و کیف‌قاپی از شهروندان بودند که در ادامه تحقیقات با شناسایی تعداد بیشتری از مالباختگان، تاکنون 16 مالباخته اقدام به شناسایی متهمان کرده‌اند و تحقیقات جهت شناسایی و دعوت از دیگر مالباختگان همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر