jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۸۷   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۳:۰۳

اورژانس مرکزی «فیلیپین» اعلام کرد: بر اثر سقوط یک هواپیما بر روی منازل مسکونی در حومه پایتخت این کشور دست کم 14 جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایسنا، «آنجل اوتو تابو» یکی از مقامات ارشد اورژانس این کشور در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس، یادآور شد: روز گذشته یک فروند هواپیمای مدل DC-3 بر روی چند منزل مسکونی در حومه «مانیل» پایتخت «فیلیپین» سقوط کرد که در پی این حادثه، 14 نفر از جمله خلبان جان خود را از دست داد و پنج نفر نیز مجروح شدند.

وی خاطر نشان کرد: این هواپیما فرودگاه «مانیل» را به قصد شهر «پورتو پرنیسسا» در استان «پالاوان» در جنوب غرب کشور ترک کرده بود که این سانحه رخ داد.

با این حال، هنوز مشخص نشده است که علت سقوط این هواپیما چیست؟ اما کارشناسان هوایی بر این عقیده‌اند که بروز نقص فنی در یکی از موتورها باعث بروز این حادثه شده است.

بر اساس اعلام فرودگاه «مانیل» هفت نفر در این هواپیما بودند، اما آتشنشانان و ماموران امداد و نجات پس از اطفای حریق و کنار زدن لاشه‌های هواپیما، تنها موفق شدند، اجساد چهار نفر را بیرون بکشند.

همچنین هفت نفر دیگر از کشته شدگان از ساکنان منازل مسکونی هستند که این هواپیما بر رویشان سقوط کرده است.

در گزارش شاهدان عینی این ماجرا نیز آمده است که لحظاتی پیش از سقوط صدای انفجاری شنیده شد و سپس این حادثه رخ داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر