jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۶۱   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۵:۰۸

استودیو فوکس قرن بیستم در تازه‌ترین پروژه سینمایی خود داستان زندگی حضرت موسی (ع) را از دوران کودکی تا رهایی بنی اسرائیل از ظلم فرعون به تصویر می‌کشد.

ورایتی اعلام کرد ، پیتر چرنین به همراه دایلان کلارک این فیلم را بر اساس فیلمنامه‌ای از آدام کوپر و بیل کولاژ تولید می‌کند و قرار است در آن از زاویه‌ای تازه به زندگی پرماجرای پیامبر قوم بنی اسرائیل پرداخته شود. ضمن اینکه جلوه‌های تصویری فیلم بسیار شبیه فیلم سینمایی «300» خواهد بود.

«کوپر و کولاژ» به تازگی فیلمنامه‌ای بر اساس رمان «موبی دیک» هرمان ملویل نوشته‌اند که قرار است تیمور بکمامبتوف روی صندلی کارگردانی آن بنشیند اما هنوز مشخص نیست داستان زندگی حضرت موسی (ع) را چه کسی به فیلم تبدیل می‌کند و بازیگران نقش‌های پیامبر و فرعون در این فیلم کدامیک از ستارگان سینما خواهند بود.

معروفترین فیلمی که بر اساس زندگی حضرت موسی (ع) در تاریخ سینما ساخته شده «ده فرمان» سیسیل ب.دمیل است که سال 1956 با بودجه 13.5 میلیون دلاری و بازی «چارلتن هستن» ، «یول براینر» و «آن باکستر» تولید شد. این فیلم در اکران عمومی 80 میلیون دلار فروخت و با ورود نسخه ویدئویی به بازار 43 میلیون دلار دیگر درآمد داشت.

«ده فرمان» در مراسم اسکار سال 1957 در هفت رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلمبرداری نامزد دریافت جایزه شد و توانست در رشته بهترین جلوه‌های ویژه اسکار را از آن خود کند. «هستن» برای بازی در نقش حضرت موسی (ع) نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد درام از جوایز گلدن گلوب شد.

سال 1998 انیمیشن شاهزاده مصر به کارگردانی «برندا چاپمن» و «استیو هیکنر» تولید شد که در آن «ول کیلمر» به جای پیامبر قوم بنی اسرائیل حرف زده بود و «رالف فاینس» ، «میشل فایفر» ، «ساندرا بولاک» ، «جف گلدبلام» ، «دنی گلاور» ، «هلن میرن» و «استیو مارتین» دیگر صداپیشگان آن بودند. این فیلم 60 میلیون دلاری در دنیا 117 میلیون دلار فروخت و اسکار بهترین آواز را هم برد.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر