jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۸۵۴۵۲ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۳۸

سید جمال ساداتیان گفت: پس از نمایش «به رنگ ارغوان» ساخته «ابراهیم حاتمی‌کیا» در جشنواره فیلم فجر ، نوروز 89 این فیلم به اکران عمومی درخواهد آمد.

سید جمال ساداتیان تهیه کننده فیلم سینمایی «به رنگ ارغوان» در گفت و گو با فارس در مورد نمایش این فیلم بعد از پنج سال گفت: در درجه اول از طرف خود و کارگردان فیلم از مسئولان جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می‌کنم که شرایطی را فراهم کردند که یکی از آثار فاخر سینمای ایران بعد از 5 سال در معرض دید عموم قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوال احتمال کم شدن تاثیر فیلم بعد از گذشت این سال‌ها گفت: فیلمی که حرفی برای گفتن داشته باشد از گذر زمان بدون گزند می‌گذرد و شاید حتی کمی پرداختن به آن باعث براق شدن و بهتر دیده شدنش شود.

وی افزود: فیلم‌های دیگری نیز هستند که به دلیل مشکلات متعددی امکان نمایش ندارند و بعضی از آنها از آثار بسیار ارزشمند سینمای ایرانند، امیدوارم با درایت مسئولین جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت سینمایی مشکل این فیلم‌ها نیز حل شود.

ساداتیان در پایان تصریح کرد: ‌پس از نمایش «به رنگ ارغوان» در جشنواره فیلم فجر امسال نوروز 89 این فیلم به اکران عمومی درخواهد آمد.

در خلاصه داستان «به رنگ ارغوان» ساخته «ابراهیم حاتمی‌کیا» آمده است: «شفق» یکی از عوامل گروهک های سیاسی که اوائل انقلاب با به پا کردن آشوب از کشور گریخته اند، پس از سال ها تصمیم می گیرد برای دیدن دخترش «ارغوان» که دانشجوی دانشکده جنگلداری است مخفیانه به ایران بازگردد. یکی از مأمورین امنیتی به نام «بهزاد» به عنوان دانشجو وارد دانشکده شده و از تمامی امکانات مدرن امنیتی استفاده می کند تا با کنترل ارغوان، شفق را به دام اندازد. در این میان بین او و ارغوان رابطه‌ای عاطفی به‌وجود می‌آید. از طرف دیگر همکاران سیاسی شفق نیز تصمیم دارند او را ترور کنند تا به دست مأموران امنیتی نیفتد، ‌اما...

حمید فرخ نژاد، خزر معصومی، کوروش تهامی، بهناز توکلی، رضا بابک، فرهاد قائمیان،‌ نوال شریفی و مزدک رستمی از بازیگران این فیلم هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر