jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۰۳۳   ۰۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۹

سازمان تامین اجتماعی با صدور دستورالعملی ، چگونگی احراز شرایط تحت تکفل بودن پدر و مادر و شوهر بیمه شده زن و نحوه برخورداری آنان را از حمایت های قانون تامین اجتماعی تعیین کرد.

به گزارش سازمان تامین اجتماعی ، والدین بیمه شده در صورتی می توانند از حمایت های قانونی این سازمان برخوردار شوند که تحت تکفل فرد بیمه شده شناخته و معاش آنان توسط بیمه شده تامین شود و همچنین مستمری بگیر هیچ یک از صندوق های بازنشستگی نباشند. براساس این دستور اداری ، بیمه شده برای تحت تکفل قرار دادن پدر و مادر خود باید به طور مجزا برای هر یک از آنان ، از طریق تکمیل فرم مربوط درخواست کند ؛ مشروط بر این که علاوه بر تحت تکفل بودن ، سن پدر از 60سال و سن مادر از 55سال بیشتر باشد. همچنین در مواردی که پدر و مادر تحت تکفل بیمه شده حائز شرایط سنی نباشند، در صورتی که طبق نظریه کمیسیون پزشکی از کارافتاده کلی شناخته شوند ، می توانند از حمایت های این سازمان بهره مند شوند. براساس دستور اداری مذکور ، در صورتی که مادر به علت فوت همسر و یا طلاق ، تحت تکفل بیمه شده باشد ، در صورت دارا بودن شرط سنی و یا از کارافتادگی می تواند به تنهایی تحت پوشش قرار گیرد. گفتنی است ، برخورداری شوهر تحت تکفل بیمه شده زن از حمایت های قانون تامین اجتماعی در صورتی امکان پذیر است که سن شوهر از 60سال متجاوز باشد و یا به تشخیص کمیسیون های پزشکی ، موضوع قانون مذکور از کارافتادگی کلی باشد و در هر یک از حالات ذکر شده ، مستمری بگیر هیچ یک از صندوق های بازنشستگی نباشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر