jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۰۳۳   ۰۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۹

سازمان تامین اجتماعی با صدور دستورالعملی ، چگونگی احراز شرایط تحت تکفل بودن پدر و مادر و شوهر بیمه شده زن و نحوه برخورداری آنان را از حمایت های قانون تامین اجتماعی تعیین کرد.

به گزارش سازمان تامین اجتماعی ، والدین بیمه شده در صورتی می توانند از حمایت های قانونی این سازمان برخوردار شوند که تحت تکفل فرد بیمه شده شناخته و معاش آنان توسط بیمه شده تامین شود و همچنین مستمری بگیر هیچ یک از صندوق های بازنشستگی نباشند. براساس این دستور اداری ، بیمه شده برای تحت تکفل قرار دادن پدر و مادر خود باید به طور مجزا برای هر یک از آنان ، از طریق تکمیل فرم مربوط درخواست کند ؛ مشروط بر این که علاوه بر تحت تکفل بودن ، سن پدر از 60سال و سن مادر از 55سال بیشتر باشد. همچنین در مواردی که پدر و مادر تحت تکفل بیمه شده حائز شرایط سنی نباشند، در صورتی که طبق نظریه کمیسیون پزشکی از کارافتاده کلی شناخته شوند ، می توانند از حمایت های این سازمان بهره مند شوند. براساس دستور اداری مذکور ، در صورتی که مادر به علت فوت همسر و یا طلاق ، تحت تکفل بیمه شده باشد ، در صورت دارا بودن شرط سنی و یا از کارافتادگی می تواند به تنهایی تحت پوشش قرار گیرد. گفتنی است ، برخورداری شوهر تحت تکفل بیمه شده زن از حمایت های قانون تامین اجتماعی در صورتی امکان پذیر است که سن شوهر از 60سال متجاوز باشد و یا به تشخیص کمیسیون های پزشکی ، موضوع قانون مذکور از کارافتادگی کلی باشد و در هر یک از حالات ذکر شده ، مستمری بگیر هیچ یک از صندوق های بازنشستگی نباشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر