jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۷۸۱۳۶   ۱۴ شهريور ۱۳۸۸  |  ۲۲:۰۹

بزرگداشت ابوالفضل جلیلی کارگردان ایرانی در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی ایزولا در اسلوونی برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، در این جشنواره که از تاریخ 10 تا 15 سپتامبر ( 19 تا 24 شهریور ماه) برگزار می‌شود، فیلم "حافظ" آخرین ساخته سینمایی ابوالفضل جلیلی نیز به همراه مراسم بزرگداشت وی، در دو سانس به نمایش در می‌آید.


شب قبل از افتتاحیه رسمی این جشنواره، فیلم مستند سفر این کارگردان که در رابطه با اسلوونی ساخته شده است، در میدان بزرگ این شهر برای مردم به نمایش در می‌آید. مدتی پیش این فیلم مستند در قالب یک مجموعه تلویزیونی از شبکه چهار پخش شد.


در "حافظ" داستان یک حافظ قرآن به تصویر کشیده می‌شود که شخصیت بیرونی و درونی او مورد بررسی قرار می‌گیرد و در این فیلم به صورت نمادین به اندیشه‌ها و افکار حافظ شیرازی شاعر بزرگ ایران پرداخته می‌شود. بخش‌هایی از این فیلم در چابهار و بخش‌های دیگر آن در ساوه فیلمبرداری شده است.


در این فیلم آهو خردمند، میکائیل شهرستانی، حسین فیلی و مهدی نگهبان، مهدی مرادی، نوید رئیسی، یاسین خوشامدزهی، حمید هدایتی راد، عبدالحی شماسی و یک ژاپنی به نام کومیکو آسو در نقش نبات بازی کرده اند. از ساخت "حافظ" ابوالفضل جلیلی حدود چهار سال می‌گذرد و با وجود اینکه این فیلم در جشنواره‌های متعدد خارجی جوایزی را از آن خود کرده، هنوز در ایران اکران عمومی نشده است.


ابوالفضل جلیلی فیلم‌های سینمایی "گال"، "دت یعنی دختر"، "یک داستان واقعی" و... را کارگردانی کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر