jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۶۲۷۹۸   ۰۹ تير ۱۳۸۸  |  ۱۳:۳۳

ستاد مبارزه با قاچاق اعلام‌کرد:

مجازات سنگین برای قاچاقچی کالا

با تلاش کارشناسان وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و گمرک جمهوری اسلامی یک شرکت تجاری با وجود تمامی ترفندها و تخلفات حساب شده برای قاچاق کالا به صورت کلان در دام تیزبینی و هماهنگی کامل دستگاههای مبارزه کننده با قاچاق، گرفتار و مدیر عامل آن با رسیدگی کامل به عنوان یکی از مفسدان اقتصادی به 102 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش مهر ، مدیر عامل این شرکت به نام «ع. م» با استفاده از شگردهای گوناگون برای قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی از طریق روشهایی نظیر جعل اسناد و مهرهای شرکت تجاری خارجی، ورود غیر قانونی کالا و کم اظهاری، مبادرت و برای قانونی جلوه دادن مفاسد کلان خود به سایر اعمال متخلفانه به شکلی کاملا مخفیانه مشغول بوده است.

اما تخلفات پیچیده و حساب شده این مفسد اقتصادی در مقابل هوشیاری و هماهنگی کامل دستگاههای مبارزه کننده با قاچاق به سرعت بر ملا شده و او را در دام قانون گرفتار می کند.

با هماهنگی کامل وزارت اطلاعات، گمرک و وزارت بازرگانی در این رابطه بررسیهای همه جانبه بازرسان وزارت بازرگانی یک انبار بزرگ کالا در استان تهران کشف که این مسئله به اطلاع نیروی انتظامی و گمرک شهریار می رسد.

کارشناسان گمرک بررسی های تخصصی خود را بر روی انبار شرکت آغاز کرده و با مشخص شدن تخلفات صورت گرفته، شکایتی را به دستگاه قضایی ارائه می دهند.

در این رابطه وزارت اطلاعات نیز اعلام می کند که متهم به علت جعل سند و مهر شرکتهای خارجی از مدتها قبل تحت تعقیب این وزارتخانه قرار دارد که جعل اسناد و مهرهای خارجی نیز در همین راستا محرز می شود.

متهم با زیرکی قبل از بازداشت خود کالاهای توقیف شده در انبار را به سرعت به محلی دیگر منتقل می کند و تلاش عوامل وی برای جابجایی کالاها با هوشیاری دستگاههای مرتبط، خنثی و آنان نیز در حین جابجایی کالاها دستگیر می شوند.

پس از تحقیقات تکمیلی و تشکیل پرونده متهم به دستگاه قضایی معرفی شده و در ادامه روند قضایی در خرداد ماه سال جاری، نامبرده با احراز جرم قاچاق به پرداخت 102 میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

با توجه به ورود کالاهای آرایشی و بهداشتی قاچاق و فاسد که علاوه بر تبعات سوء اقتصادی اثرات زیانبار دیگری از جمله تهدید سلامت جامعه را در پی داشت، با به دام افتادن این شبکه و مفسد اقتصادی آن از ورود حجم قابل توجهی از این گونه کالاها به بازار مصرف جلوگیری شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر