jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۳۴۳۴۸   ۱۸ بهمن ۱۳۸۷  |  ۱۵:۴۲

فیلمساز آلمانی که "بین‌الملل" او فیلم افتتاحیه جشنواره برلین امسال بود، در یکی از دو پروژه در دست تولید خود با برادران واچووسکی همکاری می‌کند.

اسکرین دیلی اعلام کرد توم تیکور این روزها در حال کار روی یک اقتباس سینمایی از رمان نامزد جایزه بوکر "اطلس ابر" نوشته دیوید میچل نویسنده بریتانیایی است که سال 2004 منتشر شد.

کتاب شامل شش داستان است که خواننده را از مکانی دورافتاده در جنوب اقیانوس آرام در قرن نوزدهم به آینده دور و پساآخرالزمانی می‌برد و هر داستان از زبان شخصیت اصلی داستان بعدی روایت می‌شود.

تیکور 43 ساله که به مناسبت اولین نمایش جهانی خود به برلین سفر کرده، درباره این پروژه گفت: این ایده‌‌ای بسیار جذاب و بسیار پرزحمت است که برای کارگردانی آن با برادران واچووسکی همکاری می‌کنم.

فیلمساز 43 آلمانی در عین حال روی یک مجموعه تلویزیونی کوتاه کار می‌کند که بر مبنای رمان What is the What نوشته دیو ایگر ساخته می‌شود و روایتی واقعی از زندگی والنتینو آچاک دنگ یک پناهنده سودانی است.

تیکور که متولد ووپرتال آلمان است، سال 1998 با فیلم "بدو، لولا، بدو" به شهرت رسید و "عطر: داستان یک قاتل" 2006 از دیگر فیلم‌های اوست. تریلر حادثه‌ای "بین‌الملل" درباره یک مامور پلیس اینترپل با بازی کلایو اوون است که درباره فساد در موسسه‌های قدرتمند بانکی تحقیق می‌کند.

نومی واتس و آرمین مولر - اشتال دیگر بازیگران فیلم جدید تیکور هستند. اندی و لری واچووسکی با مجموعه فیلم‌های "ماتریکس" شامل "ماتریکس" 1999، "ماتریکس دوباره پرشده" 2003" و "انقلاب‌های ماتریکس" 2003 با بازی کیانو ریوز به شهرت دست یافتند. آنها سال 2008 فیلم "اسپید ریسر" را روی پرده داشتند.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر