jamejamonline
ایام عمومی کد خبر: ۲۲۰۷۰   ۱۱ فروردين ۱۳۸۲  |  ۱۸:۰۵

جام جم آنلاین - امام خمینی (ره) در روز 12 فروردین با اعلام رسمی جمهوری اسلامی ایران و به منظور تشکر از آری قاطع قاطبه ملت ایران به الگوی حکومت جمهوری اسلامی ، پیامی صادر کردند.

مرور این پیام یاد آور آن روز تاریخی و در عین حال دستمایه پایبندی به آرمان های مقدس جمهوری اسلامی ایران است .
متن آن پیام تاریخی به شرح زیر بود :
بسمالله الرحمن الرحیم
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین ، صدق الله العظیم
من به ملت بزرگ ایران که در طول تاریخ شاهنشاهی ، که با استکبار خود آنان را خفیف شمردند و بر آنان کردند آنچه کردند ، صمیمانه تبریک می گویم.
خداوند تعالی بر ما منت نهاد و رژیم استکبار را با دست توانای خود که قدرت مستضعفین است در هم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشوای ملتهای مستضعف نمود و با برقراری جمهوری اسلامی ، وارثت حقه را بدانان ارزانی داشت.
من در این روز مبارک ، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت ، جمهوری اسلامی ایران را اعلام میکنم.
به دنیا اعلام میکنم که در تاریخ ایران چنین رفراندمی سابقه ندارد ، که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوقها هجوم آورده و رای مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زبالهدان تاریخ دفن کنند.
من از این همبستگی بیمانند که جز مشتی ماجراجو و بیخبر از خدا ، همه و همه به ندای آسمانی واعتصموا بحبلالله جمیعا لبیک گفتند ، و با تقریبا اتفاق آرا به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند ، تقدیر میکنم.
مبارک باد بر شما روزی که پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنجهای طاقتفرسا ، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پای درآوردید ، و با رای قاطع به جمهوری اسلامی ، حکومت عدل الهی را اعلام نمودید.
حکومتی که در آن ، جمیع اقشار ملت با یک چشم دیده می شوند و نور عدالت الهی بر همه و همه به یک طور میتابد و باران رحمت قرآن و سنت بر همه کس به یکسان می بارد.
مبارک باد شما را چنین حکومتی که در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترک و فارس و لر و کرد و بلوچ مطرح نیست.
همه برادر و برابرند ، فقط و فقط کرامت در پناه تقوا و برتری و به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است.
مبارک باد بر شما روزی که در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود میرسند ، فرقی بین زن و مرد و اقلیتهای مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست.
طاغوت دفن شد و طغیان و سرکشی به دنبال او دفن میشود و کشور از چنگال دشمنهای داخلی و خارجی و چپاولگران و غارت پیشگان نجات یافت.
اینک شما ملت شجاع ، پاسداران جمهوری اسلامی هستید.
اینک شما هستید که باید این ارث الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ کنید و نگذارید بقایای رژیم متعفن که در کمین نشستهاند و طرفداران دزدان بینالمللی و نفتخواران مفتخوار در بین صفوف فشرده شما رخنه کنند.
اینک شمایید که باید مقدرات خود را به دست بگیرید و مجال به فرصت طلبان ندهید و با قدرت الهی که مظهر آن جماعت است ، قدمهای بعدی را بردارید و با فرستادن طبقه فاضله و امنای خود در مجلس موسسان ، قانون اساسی جمهوری اسلامی را به تصویب برسانید و همان طور که با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی رای دادید ، به امنای امت رای دهید تا مجالی برای بداندیشان نماند.
صبحگاه 12 فروردین - که روز نخستین حکومت الله است - از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست.
ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.
روزی که کنگرههای قصر 2500 سال حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین که حکومت خداست به جای آن نشست.
هان ای ملت عزیز که با خون جوانان خود حق خود را به دست آوردید ، این حق را عزیز بشمرید و از آن پاسداری کنید و در تحت لوای اسلام و پرچم قرآن ، عدالت الهی را با پشتیبانی خود اجرا نمایید.
من با تمام قوا در خدمت شما که خدمت به اسلام است ، این چند روز آخر عمر را میگذرانم و از ملت انتظار آن دارم که با تمام قوا از اسلام و جمهوری اسلامی پاسداری کنند.
من از دولتها می خواهم که بدون وحشت از غرب و شرق ، با استقلال فکر و اراده ، باقیمانده رژیم طاغوتی را که آثارش در تمام شئون کشور و ریشه دارد پاکسازی کنند و فرهنگ و دادگستری و سایر وزارتخانهها و ادارات که با فرم غربی و غربزدگی بپا شده است به شکل اسلامی متحول کنند و به دنیا عدالت اجتماعی و استقلال فرهنگی و اقتصادی و سیاسی را نشان دهند.
از خداوند تعالی عظمت و استقلال کشور و امت اسلامی را خواستارم.

والسلام علیکم و رحمه الله
روح الله الموسوی الخمینی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: