jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۰۹۷۸۰   ۲۷ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۹:۵۶

با ادامه فیلمبرداری «مختارنامه» از روز دوشنبه 22 مهرماه، گروه سازنده این سریال، فیلمبرداری بخش‌های تازه آن را در منطقه شهریار آغاز کرد. طبق پیش‌بینی‌ها، قرار است فیلمبرداری در این منطقه تا نیمه آبان ماه طول بکشد و بعد از این مرحله، گروه سازنده خود را آماده حضور در دکورهای شهر مکه کند.

به گزارش سیمافیلم در مرحله جدید، صحنه‌ها در بیابان فیلمبرداری می‌شود و دیگر ساخت دکور مطرح نخواهد بود. تمامی صحنه‌ها نیز جز یک صحنه، در روز فیلمبرداری خواهد شد.

پایان جنگ نصیبین، بخش‌هایی از نبرد مکه و فضای بیابان، صحنه‌های جدیدی هستند که در این قسمت مقابل دوربین می‌روند.

عنایت شفیعی، کریم اکبری‌مبارکه، مهدی تقی‌نیا، محمد صادقی، احمد علامه‌دهر، فرهاد اصلانی، محمود جعفری ، حسن میرباقری، محمود عطایی، رضا کیانیان، جعفر دهقان، صالح میرزاآقایی، مجید علی اسلام و... بازیگرانی هستند که در این بخش به ایفای نقش می‌پردازند.

این سریال که به تهیه‌کنندگی محمود فلاح در مرکز سیمافیلم تولید می‌‌شود، در بیش از 40 قسمت، داستان زندگی و قیام «مختار ابوعبیدثقفی» ملقب به ابواسحاق را در مقاطع مختلف روایت می‌کند. او یک علوی دو آتشه است که عشق و ارادت زیادی به خاندان پیامبر (ص) دارد.

سیاستمداری کهنه‌کار و باهوش و در عین حال جنگاوری بی‌‌نظیر است. مختار سیاست را خوب می‌شناسد. فرماندهی کاردان و در شجاعت و بی‌‌باکی بی‌‌مثال است. شهرت مختار به دلیل قیامی است که پس از واقعه عاشورا با هدف خونخواهی از شهدای دشت کربلا توسط او شکل می‌گیرد و به پیروزی می‌رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر