jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۶۵۲۷   ۱۵ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۷

گروه سلامت: با وجودی که کارشناسان بهداشتی توصیه می‌کنند بویژه در طول تمرینات ورزشی برای پیشگیری از تبخیر و از دست دادن بیش از حد آب بدن مقدار زیادی مایعات باید نوشیده شود؛ اما تحقیقات جدید نشان داده است که نوشیدن زیاد آب نیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد؛ هرچند تامین آب بدن به اندازه مناسب حائز اهمیت است؛ اما دریافت آب زیاد می‌تواند بسیار خطرناک و یا حتی کشنده باشد.

از دست دادن آب بدن، خطر گرگرفتگی و انقباض عضلات، بالا رفتن حرارت بدن و حمله حرارتی در طول ورزش کردن در آب و هوای گرم را افزایش می‌دهد.

وقتی خطر از دست رفتن آب بدن آشکار می‌شود، ‌متخصصان به نوشیدن مایعات بیشتر در حین تمرینات بدنی توصیه می‌کنند، در نتیجه ورزشکاران شروع به نوشیدن مقدار بیشتری مایعات می‌کنند و برخی از آنها در این کار افراط می‌کنند تا جایی که دچار مسمومیت آبی و کاهش میزان سدیم در خون می‌شوند. تاکنون صدها مورد از این شوک در اثر مصرف بیش از حد آب در مجله پزشکی گزارش شده که چندین مورد از آنها نیز به مرگ افراد منجر شده است. از این رو متخصصان توصیه می‌کنند که نوشیدن 2 تا 3 فنجان آب را در هر ساعت در نظر داشته باشید؛ اما تنها در صورت تعرق بسیار شدید مقدار آن را افزایش دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر