jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۶۵۲۷   ۱۵ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۷

گروه سلامت: با وجودی که کارشناسان بهداشتی توصیه می‌کنند بویژه در طول تمرینات ورزشی برای پیشگیری از تبخیر و از دست دادن بیش از حد آب بدن مقدار زیادی مایعات باید نوشیده شود؛ اما تحقیقات جدید نشان داده است که نوشیدن زیاد آب نیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد؛ هرچند تامین آب بدن به اندازه مناسب حائز اهمیت است؛ اما دریافت آب زیاد می‌تواند بسیار خطرناک و یا حتی کشنده باشد.

از دست دادن آب بدن، خطر گرگرفتگی و انقباض عضلات، بالا رفتن حرارت بدن و حمله حرارتی در طول ورزش کردن در آب و هوای گرم را افزایش می‌دهد.

وقتی خطر از دست رفتن آب بدن آشکار می‌شود، ‌متخصصان به نوشیدن مایعات بیشتر در حین تمرینات بدنی توصیه می‌کنند، در نتیجه ورزشکاران شروع به نوشیدن مقدار بیشتری مایعات می‌کنند و برخی از آنها در این کار افراط می‌کنند تا جایی که دچار مسمومیت آبی و کاهش میزان سدیم در خون می‌شوند. تاکنون صدها مورد از این شوک در اثر مصرف بیش از حد آب در مجله پزشکی گزارش شده که چندین مورد از آنها نیز به مرگ افراد منجر شده است. از این رو متخصصان توصیه می‌کنند که نوشیدن 2 تا 3 فنجان آب را در هر ساعت در نظر داشته باشید؛ اما تنها در صورت تعرق بسیار شدید مقدار آن را افزایش دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر