jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۵۶۶   ۰۴ دی ۱۳۸۱  |  ۲۲:۴۰

جام جم آنلاین - صدام حسین رئیس جمهور عراق در پیامی که به مناسبت میلاد حضرت مسیح صادر کرد، هشدار داد که عراق آماده جهاد علیه امریکا است .

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ، دراین پیام که از تلویزیون عراق پخش شد، صدام گفت ملت عراق آماده شهادت است ، وی افزود نتیجه بازرسی تسلیحاتی عراق برای واشنگتن یک شوک بزرگ خواهد بود. وی امریکا را به جنگ طلبی متهم کرد و گفت : با این که مردم عراق زندگی را دوست دارند، اما این ملت آماده شهادت در راه حفظ تمامیت ارضی خود است . همچنین مطبوعات عربستان سعودی به نقل از شاهزاده سعودالفیصل وزیر امور خارجه عربستان خبر دادند که ریاض در هیچ گونه اقدام نظامی علیه عراق شرکت نمی کند. شاهزاده سعود الفیصل روز سه شنبه 24 دسامبر در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد حتی اگر سازمان ملل حمله به عراق را تصویب کند هیچ سرباز سعودی دراین جنگ شرکت نخواهد کرد. وی خاطرنشان کرد 5000 هزار سرباز امریکایی که در پایگاه شاهزاده سلطان مستقر هستند وظیفه نظارت و رعایت مناطق ممنوعه پروازی در عراق را به عهده دارند. وی گفت این مساله به مفهوم آن نیست که عربستان سعودی اجازه استفاده از خاک خود را برای حمله امریکا به عراق بدهد.

سرویس اطلاعاتی اسرائیل :
حمله امریکا به عراق اول فوریه انجام می شود
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر