مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از کاهش ۵۰ درصدی یخ‌زدگی کنتورهای آب در سالجاری خبر داد و گفت: با آموزش‌های همگانی توانستیم یخ‌زدگی کنتورهای آب در فصل سرما را کاهش دهیم‌.
کد خبر: ۱۴۴۹۱۸۹

به گزارش جام جم آنلاین همدان، فرهاد بختیاری‌فر با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سنوات گذشته بصورت میانگین سالانه هزار مورد یخ‌زدگی کنتورهای آب را داشتیم اما با اقدامات صورت گرفته توانستیم این میزان را در سالجاری تا ۵۰ درصد کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان تصریح کرد: سالجاری برای کاهش آسیب‌های وارده به کنتورهای آب در فصول سرما و یخ‌زدگی، آموزش‌های همگانی را آغاز کردیم تا به مردم آموزش دهیم در این روزها چگونه از یخ‌زدگی کنتور جلوگیری کنند. 

وی در رابطه با این آموزش‌ها، توضیح داد: با توجه به اقلیم سرد استان همدان و احتمال برودت هوا و یخ زدگی لوله‌ها و کنتورهای آب در فصل سرما، آموزش‌های لازم به شهروندان داده شده تا اقدامات پیشگیرانه نظیر عایق بندی لوله‌های آب موجود در فضای باز را با پارچه و عایق، انجام دهند.

بختیاری فر خاطرنشان کرد: همچنین به مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان توصیه شده در صورت یخ‌زدگی کنتور و تأسیسات آبی به هیچ وجه نباید از حرارت مستقیم به منظور یخ‌زدایی استفاده کنند چون این اقدامات، سبب ترکیدگی کنتور و تأسیسات می‌شود همچنین ریختن آب داغ یا گرم بر روی کنتور و یا روشن کردن آتش در حوضچه کنتور به منظور باز شدن یخ زدگی می‌تواند موجب بروز حوادث احتمالی شود.

newsQrCode
برچسب ها: همدان آبفا کنتور
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها