رمضان و نوروز در رادیو چه خبر است؟

طنین بهار قرآن و طبیعت

تلاقی نوروز با ماه مبارک رمضان باعث شده شبکه‌های مختلف رادیویی، برنامه‌های متفاوت و متنوعی را برای این ایام تدارک ببینند؛ برنامه‌هایی که برخی از آنها مربوط به تحویل سال است و برخی هم مختص افطار و سحر مخاطبان.
کد خبر: ۱۴۴۹۱۸۸
 
شبکه‌های رادیویی اقتصاد، ایران، ایرانصدا، پیام، آوا، تهران، جوان، صبا، فرهنگ، قرآن، گفت‌وگو، معارف، نمایش، ورزش و سلامت از جمله این شبکه‌ها هستند که در ادامه با برنامه‌های شاخص‌شان آشنا می شویم. 
   
اقتصاد شنیدنی 
رادیو اقتصاد با دست پر به استقبال بهار رفته است. از جمله برنامه‌های رادیواقتصاد برای استقبال از بهار، برنامه «پیشکش بهار» به تهیه‌کنندگی پویان امینان است که ژاله اکبری و علیرضا بختیاری آن را اجرا می‌کنند. در این ویژه‌برنامه موسیقی زنده و حافظ‌خوانی و سؤالات و پلاتوهای عمومی برای تمام شنوندگان اجرا خواهد شد. همچنین در بخش‌های ویژه و در راستای ایجاد امید و آگاهی، گفت‌وگوهایی با افراد موفق و مطرح در حوزه علم و فناوری و پیشرفت و همچنین شخصیت‌های اقتصادی در قالب‌های گوناگون تولید شده است. این شبکه رادیویی علاوه بر ویژه‌برنامه تحویل سال، با برنامه‌های مختلفی در ایام نوروز در کنار مخاطبان خواهد بود. رویکرد اصلی این شبکه رادیویی، روایت پیشرفت و امیدآفرینی در راستای ماموریت شبکه و سند تحول در فضایی مفرح است. از جمله این برنامه‌ها، بهار بازار به تهیه‌کنندگی پویا امینان و نازنین کتابچی است که با رویکرد سرگرمی و فضای شادوتعاملی،نگاهی به اقتصادخواهدداشت.این برنامه ساعت ۱۰هرروز پخش می‌شود. برنامه دیگر، سکه بهار به تهیه‌کنندگی فرزانه صادقیان و گویندگی ژاله اکبری است که شرکت‌کنندگان به همراه خانواده‌هایشان حضور پیدا خواهند کرد و یک کارشناس کسب‌وکار، یک کارشناس اقتصاد خانواده و یک جامعه‌شناس به‌عنوان هیات داوران حضور دارند.نبض پیشرفت هم برنامه دیگر رادیواقتصاداست‌که به تهیه‌کنندگی حمیدرضا کجوری وگویندگی ناصرخیرخواه هرروزساعت۱۳پخش می‌شود.برنامه فوق به‌منظور تبیین شعار سال، ازاولین روز سال تلاش می‌کند زوایای مختلف و اهداف و رویکردهای آن را مورد بررسی قرار دهد. 
   
صدای پیشکسوتان در رادیوایران 
شبکه رادیویی دیگر، رادیوایران است که برنامه «سال شیرین» را به تهیه‌کنندگی عاطفه بنایی و حسین معصومی روی آنتن می‌برد تا علیرضا جاویدنیا آن را اجرا کند. این برنامه با رویکرد بهار طبیعت و ایمان، ساعت ۱۹ پخش می‌شود. در گام نخست این برنامه می‌کوشد تا از سرمایه انسانی ایران یاران برای بهره‌گرفتن در تولید محتوای غنی در رابطه با تحویل سال استفاده کند. برنامه سال شیرین با حال‌و‌هوای جنگ و با رفت و برگشت‌های شنیدنی به گستره جغرافیای ایران‌زمین است. همچنین مجموعه‌ای خوش‌آهنگ از لهجه‌ها و آوازها و مجموعه‌ای دل‌انگیز از تنوع صداهایی که هنرمندانه به بیان آداب و رسوم محلی خود در رابطه با سنت‌های استقبال از نوروز و بهار می‌پردازند، از این برنامه پخش می‌شود. در این برنامه با پیشکسوتان رادیو به خاطره‌سازی و خاطره‌گویی پرداخته می‌شود. محسن رفیعی برای شنوندگان از سنت ایرانی به ‌استقبال‌ بهار رفتن و آوازه بلندش خواهد گفت. شاهنامه‌خوانی با شمسی فضل‌اللهی و فال حافظ با حسن همایی خواهد بود. در بخش «نام‌ها و یادها» هم از شب‌های ماه رمضان در سال تحویل در ایام دفاع‌مقدس یاد خواهد شد. رادیوایران علاوه بر ویژه‌برنامه تحویل سال، برنامه‌های مختلفی خواهد داشت که با رویکرد ایجاد فضای پرنشاط در تقارن بهار و رمضان است. از جمله این برنامه‌ها، «صبح عید با شما» به تهیه‌کنندگی ساجد قدوسیان و گویندگی نسیم رفیعی است. این برنامه با حضور اصغر سمسارزاده، بیوک میرزایی، عباس محبی، داوود منفرد، مرتضی تبریزی، فرانک رفیعی طاری و محمدرضا لبیب پخش می‌شود. برنامه دیگر با عنوان «دور هم باشیم» به تهیه‌کنندگی مهدی ساعی و گویندگی علیرضا جاویدنیا است. این برنامه، یک برنامه تعاملی با محوریت فضای دید و بازدید ایام نوروز با توجه به شرایط خاص امسال است که طبیعتا اکثر مهمانی‌ها و دید و بازدیدها بعد از افطار انجام خواهد شد و در لابه‌لای برنامه از نمایش‌های کوتاه و طنز آهنگ‌های مناسب نیز استفاده خواهد شد. 
   
کتاب‌های شنیدنی در ایرانصدا 
ایرانصدا هم ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «نوروز‌نامه» را راهی آنتن خواهد کرد. تهیه‌کننده و مجری این برنامه نیکو یوسفی بوده و قرار است درسه قسمت یک ساعته برای شادباش نوروز،پخش شود.این شبکه، علاوه بر ویژه‌برنامه تحویل سال، برنامه‌های مختلفی را در ایام عید روی آنتن می‌برد. برنامه‌ «لاله سیاه» به تهیه‌کنندگی مهرنوش محتشمی، روایتی از کتاب لاله سیاه است که جزو مشهورترین آثار الکساندر دوماست. برنامه دیگر، خواهش کتاب کلارا و خورشید است که به تهیه‌کنندگی فاطمه حسن‌پور پخش می‌شود. «شب رویایی» هم به تهیه‌کنندگی آتی جان‌افشان، برنامه دیگر رادیو ایرانصداست. 
   
نواهای روح‌بخش پیام و آوا 
 رادیو پیام و آوا از موج‌های پرطرفدار رادیوست که برای نوروز هم تدارک ویژه‌ای دیده است. قرار است این دو شبکه‌، برنامه‌ای از ۶ تا ۱۰ صبح داشته باشند تا ضمن فراهم آوردن لحظات شاد و مفرح، موسیقی‌های محلی پخش شود و با پیشکسوتان رادیو پیرامون سنت و آداب نوروز، گفت‌و‌گوهایی انجام شود. از‌جمله برنامه‌های ایام نوروز شبکه‌های پیام و آوا هم می‌توان به پیام گردشگری، پیام تغذیه و پیام سلامت اشاره کرد.
   
تهران قدیم در رادیو تهران 
رادیو تهران هم با دست پر به استقبال بهار می‌رود. بر این اساس، برنامه «اینک بهار» قرار است به تهیه‌کنندگی مریم آصفی و اجرای علی یگانه پخش شود. این برنامه با هدف ایجاد نشاط و امیدبخشی به ساکنان پایتخت، شامل بخش‌های ادبی مرتبط با نوروز آیین فروردگان زبان‌زدهای نوروز و... با زبان پارسی اصیل، تکریم خانواده شهدا، گروه موسیقی و ساز و سرنا خواهد بود. همچنین گفت‌و‌گوهایی با ورزشکاران و هنرمندان صورت خواهد گرفت. در بخش دیگر برنامه هم، حال‌و‌هوای معنوی در امامزاده‌ها و اماکن مذهبی نوروز مورد بحث قرار می‌گیرد. این برنامه در ساعت ۵ صبح روز عید پخش خواهد شد.رادیو تهران با رویکرد نشاط و امیدبخشی در نوروز، برنامه‌های متنوعی را در این ایام پخش می‌کند. برنامه «شهر زیبا» به تهیه‌کنندگی امیرحسین ثقفی و ساناز باقری از جمله این برنامه‌هاست که یک مجله صوتی ترکیبی برای مطرح‌کردن مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است. برنامه دیگر این شبکه رادیویی که برای معرفی هویت تهران قدیم تدارک دیده شده، با عنوان «سنگلج» است که نیکو یوسفی آن را تهیه کرده‌است. این تهیه‌کننده برنامه دیگری را هم با عنوان تالار وحدت تهیه کرده که قرار است معرفی آثار موسیقی ایران و جهان باشد و در ایام نوروز از رادیو تهران پخش شود. 
   
آیین نوروز و رادیو جوان 
اما رادیو جوان هم در میان دیگر شبکه‌های رادیویی، تدارک ویژه‌ای برای نوروز و تحویل سال دیده است. برنامه «سحر سال سه» به تهیه‌کنندگی عباس پیری و فریبرز گلبن با اجرای فرزاد حسنی، آرزو جعفر‌پور و پیمان طالبی روی آنتن رادیو خواهد رفت. این برنامه از ساعت ۲۲ آغاز شده و تا بعد از تحویل سال ادامه خواهد داشت. بخش‌های مختلف برنامه شامل استندآپ کمدی، گزارش‌های میدانی طنازانه، مصاحبه با مهمانان ویژه و شاخص، شعرخوانی، گفت‌وگو با مهمانان در حوزه‌های مختلف ورزشی، سینما، تلویزیون و‌... با حضور گوینده‌های شاخص رادیو جوان در طول برنامه پخش خواهد شد. این شبکه رادیویی، برنامه‌هایی همچون نوروز‌خان به تهیه‌کنندگی حامد مرادیان و منصوره توحید‌لو، برنامه جوانماه به تهیه‌کنندگی عباس پیری و برنامه دیگری با عنوان پرچمدار به تهیه‌کنندگی اکرم زمانی و مجتبی امیری را هم روی آنتن خواهد برد. رویکرد رادیو جوان در نوروز، ایجاد فضای شاد، مفرح و سرگرم‌کننده برای جوانان و نوجوانان و ترویج و رونق گردشگری در ایران است. 
   
رادیو صبا و طنزهای متفاوت 
رادیو صبا هم از دیگر شبکه‌هایی است که ویژه‌برنامه تحویل سال تدارک دیده‌است. برنامه یک، دو، سه بهار به تهیه‌کنندگی سجاد کلبادی‌نژاد و با اجرای محمد قریب‌پناه، لاله جلال‌آبادی و مهر پر، از رادیو صبا روی آنتن می‌رود. این برنامه با دعوت از مهمانانی همچون میثم معافی(خواننده)، مجید برهمند(جانباز)، خشایار راد، مهدی امینی‌خواه و علیرضا بیرانوند، از رادیو صبا پخش خواهد شد. برنامه فوق از ساعت ۵ صبح روز نوروز شروع می‌شود تا سراغ آیتم‌های متنوعی برود. در عین حال، در استودیو شماره ۲ مهمان‌های برنامه حضور دارند که گفت‌وگویی با آنها انجام خواهد شد. با توجه به حال‌وهوای همیشگی طنز رادیو صبا، یک پسربچه هم در برنامه حضور دارد که به همراه خانم مجری وارد می‌شود و شیطنت او، حال‌وهوای برنامه را مفرح می‌کند. این شبکه برای ایام نوروز هم تدارک ویژه‌ای دیده است. ازجمله «دوقاف» به تهیه‌کنندگی محمدحسین خسروجردی که برنامه‌ای طنز با محوریت موضوعات ترویج فضایل خوب در فرد و جامعه است. برنامه دیگر رادیو صبا در نوروز، «کاشیا» به تهیه‌کنندگی آزاده شاهرخ‌مهر است که روایتگر دوخواهروبرادر کاشانی خواهد بود که در روزهای نوروز، سفری مجازی به مناطق مختلف ایران دارند. برنامه «مسافرخونه»(کاروانسرا) هم به تهیه‌کنندگی انسیه شمس‌الهی، به گفت‌وگو با سفرنامه‌نویسان درباره جزئیات کتاب و سفرهای‌شان می‌پردازد. 
   
قطعات نمایش در رادیو فرهنگ 
شبکه رادیویی دیگری که برای تحویل سال برنامه خاصی تدارک دیده، رادیوفرهنگ است. این شبکه رادیویی با برنامه «سال نو حال نو» به تهیه‌کنندگی سیدهادی موسوی‌نژاد و اجرای سکینه آران و دانیال معنوی، میزبان مخاطبان خواهد بود. رویکرد این برنامه توجه به فرهنگ ایرانی ــ اسلامی و ایجاد همدلی بین اقوام مختلف است. این برنامه سعی دارد با ایجاد فضایی شاد و مفرح، ضمن گردآوری خانواده‌ها کنار رادیو، اوقات مناسبی را در لحظات پایانی سال کهنه و لحظات آغازین سال نو برای آنان فراهم کند. در این برنامه در کنار قطعات نمایشی و عیددیدنی با پیشکسوتان، شاهد حضور یکی از خوانندگان کشورمان به‌عنوان مهمان خواهیم بود. علاوه‌برآن، باآقای دکترکاظمی‌دینان پیرامون فعالیت‌های شبکه فرهنگ درسال گذشته گفت‌وگو خواهد شد. رادیوفرهنگ همچنین با برنامه‌هایی مثل «گلستانه» به تهیه‌کنندگی سیدهادی موسوی‌نژاد، در نوروز هم کنار مخاطبان خواهد بود.این برنامه در قالب جنگ نمایشی به مناسبت عید نوروز و تقارن آن با ماه مبارک رمضان با هدف تفریحی و سرگرمی تهیه و تولید خواهد شد که هر روز موضوع جداگانه‌ای در آن طرح خواهد شد که در ادامه به این موضوعات اشاره خواهد شد. برنامه دیگر، «سرزمین نوروز» است که به بررسی تاریخی نوروز باستانی در ایران می‌پردازد و محمدرضا حاج‌حیدری و فاطمه محمدیان‌فر آن را تهیه کرده‌اند. همچنین برنامه «ایل‌بانگ» هم به تهیه‌کنندگی صادقی چراغی، موسیقی ایرانی و نواحی را مورد بررسی قرار می‌دهد. 
   
نوای آسمانی و رادیوقرآن
رادیوقرآن هم ازجمله شبکه‌هایی است که تدارک خاصی برای تحویل‌سال مخاطبانش دیده است.ویژه‌برنامه این شبکه، به تهیه‌کنندگی محمدحسن رحمانی واجرای غلامرضا احمدی،میزبان قاریان، حافظان وخانواده شهدا خواهدبود.برنامه تحویل‌سال رادیوقرآن با رویکرد هویت‌محور، امیدآفرین، عدالت‌گستر وشتاب‌دهنده تدارک دیده شده است. این برنامه با محوریت دعوت از چهره‌های موفق قرآنی به‌ویژه در حوزه تلاوت شکل گرفته که با آیتم‌های متنوعی همچون گفت‌وگو با خانواده شهدا، اساتید، شاگردان و همکاران، شناسایی ذائقه وسلیقه ایشان وچگونگی مواجهه بااتفاقات ورویدادهای روزمره به سبک زندگی آنها می‌پردازد. این شبکه رادیویی با برنامه‌هایی همچون بوستان تلاوت، صدای نیایش و بهار قرآن، نوروز را در کنار مخاطبان خواهد بود. 
   
سبک زندگی ایران در رادیو گفت‌وگو 
درهمین راستا،رادیو گفت‌وگو هم برای مخاطبانش برنامه‌ای باعنوان«پابه‌پای بهار» را به تهیه‌کنندگی نادر بنی‌صفار و اجرای محمد فیروزی تدارک دیده است. این برنامه با میزبانی از کارشناسان میراث فرهنگی، پژوهشگاه ایران‌شناسی و کارشناسان فلسفه و مذهبی، با رویکردی مبتنی بر تقویت سبک زندگی ایرانی بر حفظ فضای نشاط معنوی تاکید دارد. رادیو گفت‌وگو برنامه‌های مختلفی هم در ایام نوروز روی آنتن می‌برد که محور آن تبیین و تحلیل محورها و ابعاد متعدد پیام نوروزی رهبری و شعار سال خواهد بود. ازجمله این برنامه‌ها می‌توان به گفت‌وگوی بهاری، ایوان بهار و در آیینه اقوام اشاره کرد. 
   
سلام به بهار در رادیومعارف
همچنین رادیومعارف با برنامه «یا مقلب‌القلوب» به تهیه‌کنندگی روح‌ا...اسماعیلی و اجرای رضا ملایی، رضا حبیبی و مجید گلشیری، میزبان آیت‌ا...سیداحمدخاتمی و آیت‌ا...حسینی‌بوشهری خواهد بود. ویژه‌برنامه رادیو معارف با رویکرد همدلی و همراهی با مخاطبان در دگرگونی احوال و تزریق نشاط در تقارن بهار عبادت و طبیعت روی آنتن خواهد رفت.عوامل برنامه‌ساز تلاش دارند تا به پوشش اجتماع نوروزی اقشار مختلف مردم همزمان با آیین تحویل سال در حرم‌ها، امامزاده‌ها و اماکن مقدس بپردازند. برنامه یا مقلب القلوب بر آن است تا با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با لحظه تحویل سال، برای رسیدن به حال خوب همراه مخاطبین این شبکه باشد و به این سؤال پاسخ دهد که چگونه می‌توان با نیروی ایمان و اراده به حال خوب رسید. همچنین برنامه‌های مختلفی هم در ایام نوروز از این شبکه رادیویی پخش می‌شود. برنامه سلام بهار به تهیه‌کنندگی سیده منیره موسوی را باید از‌جمله این برنامه‌ها دانست که در کنار برنامه عطر صبح، از شبکه رادیویی معارف پخش می‌شود. 
 
نمایش‌های شنیدنی در رادیو نمایش
رادیو نمایش هم با دو برنامه، به پیشواز نوروز خواهد رفت. برنامه «ننه سرما» به تهیه‌کنندگی ریحانه یزدان دوست و با اجرای فرشاد آذرنیا، با رویکرد تقویت هویت و فرهنگ ملی روی آنتن می‌رود تا روایتی موزیکال از آیین کهن ننه سرما و عمو نوروز باشد. برنامه شادباش هفت‌سین خاطرات هم به تهیه‌کنندگی ریحانه یزدان دوست و اجرای حمید یزدانی و علیرضا تابان پخش می‌شود. این برنامه با فراهم آوردن اوقاتی مفرح برای مخاطبان در کنار تمرکز بر محتوا و جذابیت، با هنرمندان قدیمی رادیو در خصوص حس و حال نمایش‌های قدیمی گفت و گو خواهد کرد.رادیو نمایش در کنار ویژه‌برنامه تحویل سال، برنامه‌های مختلفی را با رویکرد نشاط‌افزایی و امیدآفرینی و بر مبنای محتوای استراتژیک محورهای دوازده‌گانه محتوایی سند تحول رسانه‌ملی پخش می‌کند. برنامه‌هایی همچون خانواده بایرامی به تهیه‌کنندگی اشرف السادات اشرف‌نژاد، تحفه یزد به تهیه‌کنندگی مهدی نمینی مقدم و دوشاب الملک به تهیه‌کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد که در ایام نوروز کنار مخاطبان خواهد بود. 
 
رادیو ورزش و سالی که گذشت 
از دیگر شبکه‌های رادیویی که به استقبال بهارانه می‌رود، رادیو ورزش است که با برنامه توپ تحویل سال، به تهیه‌کنندگی صدف سبحانی و اجرای اختر زورقچیان، محمدرضا منصوریان و غلامعلی پیرایرانی پخش خواهد شد. این برنامه با ایجاد فضایی با نشاط و مفرح در آغاز سال تحویل باچاشنی ورزش درفضای ماه رمضان، بخش‌های متنوعی خواهد داشت تا کنار مخاطبان ورزش‌دوست باشد.شبکه ورزش نیز همچون دیگر شبکه‌ها با پخش برنامه‌های مختلف، در ایام نوروز کنار مخاطبان است.برنامه بهار ورزش به تهیه‌کنندگی صدف سبحانی و موسی نظری، عصر بهاری به تهیه‌کنندگی سحر مستدام و رقیه آقازاده و ورزش درسالی که گذشت به تهیه‌کنندگی احمدرضا طاهری، از جمله این برنامه‌هاست. رادیو سلامت هم برای ایام نوروز برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است. از‌جمله این برنامه‌ها می‌توان به به رسم بهار به تهیه‌کنندگی سولماز عطایی و سهیلا باقری را نام ببرید که مسعود خواجه‌وند گویندگی آن را دردست خواهد داشت.برنامه مسابقه هرم طلایی به تهیه‌کنندگی سولماز عطایی و گویندگی رضا شجاعی هم از دیگر برنامه‌های رادیو سلامت است. جاده‌ای برای زندگی به تهیه‌کنندگی ملیحه صادق کاظمی و گویندگی خانم حاجی‌زاده، برنامه دیگر رادیو سلامت درباره سفرهای نوروزی خواهد بود. 

نیم نگاهی به برنامه‌های سحر و افطار رادیو

شبکه پیام
افطار: جرعه از ماه
سحر: پیام سحر

شبکه ایران
افطار:قرار آسمانی
سحر: قرار بی‌قراران

شبکه اقتصاد
افطار: ماه با برکت
سحر: مهمان‌نواز

شبکه تهران
افطار: جنت‌آباد
سحر: الهیه

شبکه جوان
افطار: قبول حق
سحر: خدا  اجازه

شبکه سلامت
افطار: ماه ماه
سحر: بارانی‌ترین ماه

شبکه آوا
افطار:آوای رمضان
سحر:پیام سحر

شبکه ورزش
افطار: ضیافت پهلوانان
سحر: نسیم نیاز

شبکه صبا
افطار:بهار جان‌ها
سحر:دو قدم مانده به تو

شبکه قرآن
افطار:صدای نیایش
سحر: دل آرام

شبکه فرهنگ
افطار:  روزه گشا
سحر: دست دعای بهار

شبکه نمایش
افطار: ترنم خواهش
سحر: فصل وصل

شبکه گفت‌وگو
افطار: در انتظار باران
سحر: اینجا آغازمهربانی

شبکه معارف
افطار: دعوت
سحر: بهشت اجابت

به وقت اذان صبح مغرب  و شب‌های قدر
شبکه‌های رادیویی در ماه مبارک رمضان هم برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده‌اند. شبکه پیام برنامه‌ای را تحت عنوان «جرعه ماه» برای افطار تدارک دیده و شبکه آوا هم «آوای زمستانی» را برای افطار روی آنتن خواهد برد. برنامه پیام سحر هم، برنامه سحرگاهی این شبکه‌ها خواهد بود. همچنین برنامه‌ای استودیویی هم برای شب‌های قدر تدارک دیده شده است. شبکه رادیویی ایران برای سحر، برنامه قرار بی‌قراران و برای افطار برنامه قرار آسمانی را پخش خواهد کرد. این شبکه در شب قدر هم برنامه‌ای از حسینیه همدانی‌های تهران و سحرگاه پخش می‌کند. برنامه شب قدر این شبکه هم از امامزاده صالح خواهد بود. شبکه تهران با برنامه‌های افطارگاهی جنت‌آباد و سحرگاهی الهیه میزبان مخاطبان است که در شب‌های قدر هم از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی، همراه عزاداران است. برنامه افطار رادیو جوان هم با عنوان قبول حق و برنامه سحر این شبکه با نام «خدا اجازه» خواهد بود. برنامه ویژه شب قدر این شبکه از مشهد مقدس همراه عزاداران است.رادیو سلامت با برنامه ماه‌ماه در افطار کنار روزه‌داران است و در سحرهای ماه رمضان هم با برنامه بارانی‌ترین ماه، همراه مخاطبان است. رادیو صبا برنامه دو قدم مانده به تو در سحرگاه و برنامه بهار جان‌ها را در افطار روی آنتن می‌برد. رادیو قرآن هم برنامه صدای نیایش را به عنوان یک برنامه زمان افطار و برنامه دل آرام را در قامت یک برنامه سحرگاهی روی آنتن خواهد برد. از دیگر شبکه‌هایی که در سحر و افطار در کنار مخاطبان است، می‌توان به رادیو فرهنگ اشاره کرد. برنامه سحر این شبکه رادیویی، دست دعای بهار و برنامه افطار آن، روزه‌گشا خواهد بود. همچنین شبکه نمایش با ترنم خواهش در افطار و با فصل وصل در سحر کنار مخاطبان است. برنامه در انتطار باران هم قرار است برنامه افطار رادیو گفت‌و‌گو باشد تا در کنار برنامه سحرگاهی اینجا آغاز مهربانی است، ویژه‌های این شبکه درماه مبارک رمضان باشد. رادیو معارف برنامه دعوت را در افطار و برنامه بهشت اجابت را در سحرگاه روی آنتن خواهد برد.همچنین ضیافت پهلوانان در افطار و برنامه نسیم نیاز در سحرهای ماه مبارک رمضان، از شبکه ورزش پخش می‌شود. 

​​​​​​​یک قدس شنیدنی
شبکه‌های رادیویی علاوه بر نوروز و رمضان، در روز قدس هم همراه مخاطبان خواهند بود. شبکه آوا با برنامه آوای قدس، ۴ ساعت راهپیمایی مردم را پوشش خواهد داد. رادیو ایران هم با برنامه روز بیداری از ساعت ۱۰ صبح تا نماز صبح در کنار مخاطبان است. برنامه یه مسجد به هم به منظور پوشش رسانه‌ای راهپیمایی روز جهانی قدس از رادیو اقتصاد پخش می‌شود. رادیو پیام هم با برنامه پیام قدس این روز و راهپیمایی مردم را پوشش خواهد داد. رادیو تهران با برنامه میدان فلسطین، رادیو جوان با برنامه قصه ما راست بود و رادیو سلامت با برنامه قدس جهان را ببخش در کنار مردم روزه‌دار حامی قدس خواهد بود.همچنین برنامه خانه مقدس از رادیو صبا، سرود رهایی از رادیو فرهنگ، شکوه مقاومت از رادیو قرآن، همقدم با حنظله از رادیو نمایش، نشید طفر از رادیو گفت‌و‌گو، به سوی قدس از رادیو معارف و یک جهان فریاد از رادیو ورزش به پوشش اخبار روز قدس و مراسم آن می‌پردازند. 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها