جهانیان نظاره‌گر فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور غزه هستند
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تصمیم تعدادی از کشور‌های غربی برای توقف کمک به مردم غزه:

جهانیان نظاره‌گر فروپاشی اخلاقی غرب در قاب دردآور غزه هستند

نخست وزیر اسکاتلند روز دوشنبه در مصاحبه‌ای تاکید کرد که باریکه غزه نیازمند کمک‌های فوری است.
کد خبر: ۱۴۴۳۱۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، «حمزه یوسف» نخست وزیر اسکاتلند روز دوشنبه گفت که این کشور با توقف تامین مالی سازمان آنروا (آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی) مخالف بوده و مردم غزه نیازمند کمک‌های فوری هستند.

وی که با شبکه خبری الجزیره مصاحبه می‌کرد، افزود: «همچنان به بلند کردن صدای خود درباره آتش‌بس در غزه و تشکیل دولت فلسطینی ادامه خواهیم داد».

یوسف اضافه کرد: «از تحقیقات دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص نقض‌های احتمالی قوانین بین‌المللی در غزه حمایت می‌کنیم».

دیوان بین‌المللی دادگستری در پاسخ به درخواست آفریقای جنوبی برای موضعگیری سریع در پرونده شکایت از اسرائیل به اتهام نسل‌کشی در غزه، از اسرائیل خواست، طی یک ماه از اینکه ارتشش در غزه اقداماتی در راستای نسل‌کشی انجام نمی‌دهد و از اینکه کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه می‌رسد، اطمینان حاصل کند و ظرف یک ماه گزارش آن را برای دیوان بفرستد. 

«جوآن دونوگو» رئیس و قاضی دادگاه لاهه در جلسه روز جمعه گذشته گفت: «دیوان از فاجعه‌ای که در غزه رخ می‌دهد کاملا آگاه است و کشتار جاری در غزه را محکوم می‌کند». «اسرائیل باید الزامات کنوانسیون عدم نسل‌ کشی را رعایت کند».

آفریقای جنوبی اواخر ماه دسامبر از اسرائیل به اتهام نسل کشی در جنگ غزه شکایت کرد و خواستار صدور احکام فوری در این خصوص شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها