رئیس رسانه‌ملی از پشت صحنه سریال در حال ساخت بازدید کرد

ناریا؛ داستان پرماجرای یک نخبه

رئیس سازمان صداوسیما که صبح روز گذشته به بازدید از پشت‌صحنه مجموعه نمایشی «ناریا»، جدیدترین سریال درحال ساخت اداره‌کل تولیدات نمایشی معاونت برون‌مرزی رفته بود، از توجه به جغرافیا و اقلیم‌های متفاوت کشور در سریال‌سازی‌ها سخن گفت و تأکید کرد: نمایش مجموعه‌هایی برگرفته از واقعیت که ازخودگذشتگی‌های نخبگان جوان در مسیر پیشرفت کشور را به نمایش می‌گذارد، بسیار ضروری و در مرکز توجه رسانه‌ملی است.
کد خبر: ۱۴۳۵۴۱۹
نویسنده زینب علیپور طهرانی - گروه رسانه
 
پیمان جبلی در حاشیه بازدید از مجموعه نمایشی ناریا، گفت: این سریال پرکشش و جذاب با ترکیب خوبی از هنرمندان پیشکسوت و چهره‌های جوان و تازه‌ای جلوی دوربین رفته که شاید برای اولین بار است در یک کار بلند ایفای نقش می‌کنند.این موضوع برای ما ارزشمند است.
وی افزود: فیلمنامه ناریا برگرفته ازداستانی واقعی است. داستان‌های این‌چنینی که واقعیت‌ها رابه تصویر می‌کشند و تلاش می‌کنند ازخودگذشتگی‌های نخبگان جوان در مسیر پیشرفت کشور، موانع و چه‌بسا توطئه‌هایی را به‌نمایش بگذارند که برای جلوگیری از این پیشرفت‌ها اتفاق می‌افتد، مغتنم‌اند. ضمن آن‌که از این دست روایت‌ها فراوان در کشور داریم و باید به آنها توجه و با شکلی هنرمندانه بازنمایی‌شان کرد تا مخاطب برون‌مرزی نیز با این ظرفیت‌ها و چالش‌های دانشمندان ایرانی آشنا شوند.
رئیس رسانه‌ملی با بیان این‌که از تولید مجموعه‌هایی نظیر ناریا حمایت می‌کنیم، از توجه به جغرافیا و اقلیم‌های متفاوت کشور در سریال‌سازی‌ها سخن گفت وعنوان کرد: این تنوع لوکیشن و اقلیم را چه در داخل و چه در خارج از کشور، در سریال ناریا شاهدیم که بر جذابیت کار نیز می‌افزاید. 
جبلی با اشاره به سرفصل‌های تحولی هویت و عدالت که در تولید گونه‌های مختلف برنامه‌ای مورد توجه جدی قرار دارد، اظهار کرد: در شعار «هویت‌محوری» توجه به تمام اجزا و عناصر هویت فرهنگی، تاریخی، اعتقادی، جهانی و آنچه ملت ایران را با آن می‌شناسند و در یک کلام، بازگشت به‌ هویت ایرانی مدنظر است. در شعار «عدالت گستری» نیز خروج از فضای آپارتمانی و محیط‌های بسته و پس از آن، تهران و حرکت به‌سمت مناطق مختلف کشور را در دستور کار داریم و معتقدیم قابلیت‌ها و توانمندی‌های پرشماری در استان‌های مختلف وجود دارد که هم بر جذابیت کار می‌افزاید و هم می‌تواند نیروهای بومی مستعد را شناسانده و معرفی کند.
 
دوبله ناریا به چند زبان
احمد نوروزی، معاون برون‌مرزی رسانه‌ملی نیز با بیان این‌که سریال گیلدخت که اندکی قبل به روی آنتن تلویزیون رفت، ازجمله تولیدات معاونت برون‌مرزی بود که با اقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و اکنون سریال ناریا مراحل تصویربرداری خودش را طی می‌کند، گفت: در این دوره تأکید مضاعفی داشتیم که هدفگذاری‌ تولیدات نمایشی ما بر مخاطبان آن سوی مرزها متمرکز شود.
وی افزود: در این دوره یک تغییر نگاه اساسی صورت گرفت و امیدوارم ناریا نیز درنهایت، کار خوب و چشم‌نوازی باشد. بخشی از دگرگونی‌ها و تغییرات رخ‌داده در لوکیشن‌های این سریال هم با نگاه به مصرف خارج از کشور اتفاق افتاده و درنظر داریم بسیار سریع به زبان‌های دیگر هم دوبله شود تا پخش خارجی آن را به موازات پخش داخلی شاهد باشیم. معاون برون‌مرزی صداوسیما به ظرفیت‌های متنوع و متعدد معاونت برون‌مرزی در تولید آثار نمایشی در گونه‌های مختلف اشاره و از ساخت چند مجموعه نمایشی دیگر به‌موازات این سریال خبر داد و گفت: ناریا که در جریان تولید است، انتظار داریم با طی مراحل تولید، سال آینده به پخش برسد. چندین پروژه متنوع دیگر را نیز در دستورکار داریم که برخی فاز پیش تولید را می‌گذرانند.
 
شناساندن گفتمان انقلاب اسلامی 
همچنین احسان کاوه، قائم مقام معاون برون‌مرزی رسانه‌ملی و سرپرست اداره‌کل تولیدات نمایشی این معاونت، از هدف‌گذاری‌ ویژه معاونت برون‌مرزی بر طراحی و تولید آثار نمایشی برای مخاطب منطقه‌ای سخن گفت و تأکید کرد: تلاش ما این است شناخت مناسبی از مناطق مختلف به دست آورده و به زبان آن منطقه تولید اثر کنیم. در حال‌حاضر و به‌صورت هم‌زمان، در گونه‌ها و ژانرهای مختلف و متنوعی مشغول تولید در کشورهای مختلف هستیم. این مأموریت مهم را به‌مرور انجام خواهیم داد و برای شناساندن گفتمان انقلاب اسلامی به‌واسطه رسیدن به ادراک مشترکی که می‌تواند در قالب تولیدات نمایشی نمود و بروز یابد، تلاش می‌کنیم.
 
روایت زندگی یک نخبه
جواد افشار، کارگردان سریال ناریا نیز با بیان این‌که این مجموعه حدود ۵۰ قسمت است و تولید آن در جغرافیای پهناوری انجام می‌شود، گفت: ناریا راوی دختر نخبه‌ای است که در فرآیند یک کشف علمی دچار نوسان‌ها و درگیر توطئه‌هایی می‌شود که البته به نتیجه نمی‌رسد.
وی افزود: خوشحالم که توانستم این سال‌ها برای مردم عزیزمان در تلویزیون سریال‌هایی تولید کنم که برای‌شان جذابیت داشته باشد و ان‌شاءا... این سریال هم جزو کارهای خوب و جذاب خواهد بود. 
به گزارش روابط عمومی رسانه‌ملی لازم به ذکر است ناریا سریال جدید معاونت برون‌مرزی رسانه‌ملی است که به تهیه‌کنندگی محمد مصری‌پور، کارگردانی جواد افشار و نویسندگی حمید رسول‌پور، هم‌اکنون مراحل تصویربرداری را می‌گذراند و قرار است در ۵۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای تقدیم مخاطبان شود. ناریا درصدد به‌تصویرکشیدن توان علمی و تعهد دانشمندان ایرانی و اقتدار علمی کشور و روایتگر قصه زندگی «هوژان»، دختر نخبه و دانشمند کرد ایرانی است که در اوج شکوفایی علمی‌اش به‌دنبال اختراع پدیده‌ای است که فناوری آن به‌صورت انحصاری تنها در اختیار چند کشور پیشرفته قرار دارد و گروهی تبهکار قصد سرقت این کشف علمی را دارند. اسامی زهرا نادری فر(هوژان)، سامان صفاری(سامان)، امیر یل ارجمند، کاظم بلوچی، فریبا متخصص، افسانه چهره‌آزاد، حسن میرباقری، نسیم ادبی، ویدا جوان، کمند امیرسلیمانی، سپند امیرسلیمانی، هامون سیدی، کاوه سماک‌باشی، رامبد شکرآبی، آزیتا ترکاشوند، حسن اسدی، اتابک نادری، وحید شیخ‌زاده، افشین سنگ‌چاپ، احمد پورخوش، آزاده ریاضی، فرشید نوابی، نادیا شادمان، دنیا دهقان، سیروس سپهری، زهرا فراهانی، جلیل بشتام، سعید پاکزاد، مریم عطیه میرزایی، فریبا صادقیان، معصومه پاشایی، ملیکا عبدالهی، اصغر نیکخواه، میثم ولی‌خانی، فاطمه حسینی، ابراهیم مرادی و همچنین آیسل کاپلان (بازیگر ترکیه‌ای) به عنوان نقش‌آفرینان اصلی سریال، از سوی تهیه‌کننده مجموعه اعلام شده‌اند.

گپ و گفت صمیمانه
رئیس سازمان صداوسیما در این بازدید گپ و گفت صمیمانه‌ای هم با تهیه‌کننده، کارگردان و بازیگران این مجموعه داشت. در این دیدار حسین قرایی، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما، احمد نوروزی معاون برون‌مرزی، احسان کاوه قائم‌مقام معاون برون‌مرزی صداوسیما حضور داشتند و با جواد افشار کارگردان و محمد مصری‌پور تهیه‌کننده درباره روند تولید صحبت کردند. همچنین کارگردان و تهیه‌کننده توضیحاتی درباره سریال و گزارشی از روند تولید آن ارائه کردند. سامان صفاری، امیریل ارجمند، رامبد شکرابی، فریبا متخصص، حسین سحرخیز، ویدا جوان و زهرا نادری‌فر از جمله بازیگران سریال هستند که در این بازدید حضور داشتند.
 
نقش یک کارخانه‌دار را بازی می‌کنم
رامبد شکرابی که در این سریال نقش فرامرزی را بازی می‌کند، درباره جذابیت‌های این نقش به جام‌جم گفت: فرامرزی مدیر یک کارخانه است که به هر حال ویژگی‌های خاص خودش را دارد. نقش جذابی است و من قصه را هم خیلی دوست داشتم. از طرفی حضور آقای افشار هم در این کار بی‌تاثیر نبود. به هر حال کارگردانی ثابت شده‌است و مخاطب را می‌شناسد و کارهایش پربیننده است. وی افزود: این نخستن همکاری من با این کارگردان است. اما تعامل خوبی با هم داشتیم که در جهت بهبود نقش و کار بود. بنابراین فکر می‌کنم این سریال اگر زمان پخش خوبی داشته‌باشد، حتما مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد.
 
پلیس متفاوت ناریا
امیریل ارجمند، نقش پلیسی به نام عماد را بازی می‌کند. او به جام‌جم گفت: با توجه به قصه که موضوع خاصی دارد، مخاطب وجه دیگری از این دست پرونده‌ها و برخورد پلیس با این پرونده‌ها را دراین قصه می‌بیند. من فکر می‌کنم پلیس با آرامش و حواس‌جمع است که کارها راجلو می‌برد. بنابراین خیلی دلم می‌خواهد شان پلیس تا جایی که می‌شود بالاتر برود. چون فکر می‌کنم یک جاهایی در این زمینه غفلت شده‌است. در این سریال سعی شده به این قضیه بیشتر پرداخته شود. ارجمند که پیش از این در سریال «گاندو» همکاری داشته، در این باره توضیح داد: با توجه به این‌که آقای افشار سابقه بلندمدتی دراین حرفه دارد، خیلی حس صحنه را خوب می‌فهمد و هم کارگردان درجه یکی است. او در دکوپاژ و در کار با بازیگر، اشراف خوبی دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها