jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۴۳۱۹   ۰۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۱

ایران با استفاده از بذرهای هیبرید (پیوندی ) و اصلاح شده برنج ، میزان تولید این محصول را 30درصد افزایش می دهد.

به گزارش ایرنا، رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور گفت : در زمان حاضر سالانه یک میلیون و 800هزار تن شلتوک در ایران تولید می شود که این میزان پاسخگوی نیازهای روزمره مردم نیست . دکتر فرامرز علی نیا افزود: هم اکنون کشور چین با تولید نوعی بذر پیوندی برنج ، موفق شده تا متوسط تولید برنج خود را به طور چشمگیری افزایش دهد و میانگین تولید خود را به 6تن در هر هکتار برساند. او افزود: قرار است از دیماه امسال یکی از محققان متخصص چینی در عرصه تولید بذرهای پیوندی ، فعالیت خود را در ایران آغاز کند. رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور اظهار کرد: این پروژه را قرار است با سازمان فائو دنبال کنیم .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر