معاون سیما در مراسمی از تلاش مجاهدانه عوامل برنامه «ثریا» برای تهیه و تولید مستندی از جنایات رژیم اشغالگر قدس، قدردانی کرد.
کد خبر: ۱۴۳۱۰۵۹

به گزارش جام جم آنلاین از روابط‌عمومی رسانه‌ملی، طوفان‌الاقصی این روز‌ها در صدر اخبار جهان و عملیات نظامی حماس علیه رژیم اشغالگر اسرائیل، ظلم تاریخی علیه فلسطینیان را دوباره به جریان رسانه برگردانده است.

در این میان رسانه‌ملی در کنار رسانه‌های جبهه مقاومت از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی جنبه‌های مختلف این رخداد را در قالب‌های مختلف برنامه‌سازی، در دستور کار قرار داد.

یکی از برنامه‌های جریان‌ساز سیما در این خصوص، برنامه ثریا بود که عوامل آن به منظور تهیه مستند از جنگ غزه به مرز لبنان اعزام شدند و در اثنای تهیه مستند، خود هدف گلوله‌باران رژیم اسرائیل قرار گرفتند که با شهادت یک عضو لبنانی این تیم خبری در محل استقرار خبرنگاران ایرانی و مجروحیت تهیه‌کننده، همراه بود.

از همین‌رو معاون سیما در مراسمی ضمن قدردانی از تلاش مجاهدانه عوامل ثریا برای تهیه و تولید مستندی از جنایات رژیم اشغالگر قدس بر شناسایی ظرفیت‌های رسانه‌ملی به منظور حمایت از برنامه‌سازان به‌ویژه در عرصه جهادی تاکید کرد.

محسن برمهانی در آیین تقدیر از عوامل این مجموعه گفت: از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی که رسانه‌ملی برنامه‌های خود را به این موضوع معطوف کرد، معاونت سیما تمام تلاش خود را برای پوشش حداکثری عملیات نظامی نیرو‌های حماس علیه رژیم اشغالگر اسرائیل به کار بست و برنامه‌های شبکه‌های تلویزیون در جهت این رخداد منعطف شدند و ساختار‌های مختلف برنامه‌ها با رویکرد تبیینى و آگاهى‌بخشى در جدول پخش برنامه‌ها جانمایى شد.

معاون سیما افزود: یکی از برنامه‌های ویژه تلویزیون درباره تحولات اخیر فلسطین و عملیات طوفان‌الاقصی برنامه «ثریا» شبکه یک بود که در جنگ رسانه‌ای نابرابر علیه مقاومت و بررسی آخرین وضعیت صحنه نبرد در نوار غزه، به اطلاع‌رسانی و پوشش این عملیات پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: در شب حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی غزه، احساس کردیم باید از بطن ماجرا با مخاطب صحبت کنیم؛ لذا فراخوان دادیم و نخستین شبکه‌ای که این تصمیم را اجرایی کرد و خروجی آن به آنتن رسید شبکه یک سیما و عوامل مجموعه ثریا بود که برای تهیه گزارش و مستند اعزام شدند.

نماینده رئیس سازمان در امور سیما تاکید کرد: در شرایط جنگ نابرابر میان مردم مظلوم غزه و رژیم اشغالگر و غاصب اسرائیل، به‌شخصه برای اینجانب جای حسرت و غبطه برای حضور در میدان نبرد وجود دارد.

معاون سیما تاکید کرد: این مراسم در واقع تقدیر نمادین از جهادگران رسانه‌ملی و تمام عزیزانی است که برای آگاهی‌سازی و اطلاع‌رسانی زحمت می‌کشند و در عین حال یک پاسخ به کسانی است که با تحلیل نادرست خود، شبهاتی وارد کردند.

برمهانی ادامه داد: در شرایط کنونی که مردم مظلوم غزه در جبهه حق علیه باطل در حال مبارزه و مقاومت هستند، ما در رسانه باید با بهترین تاثیرگذاری اتفاقات و رویداد‌ها را بازنمایی کنیم و وظیفه‌مان حمایت از برنامه‌سازانی است که مجاهدانه در این راستا تلاش می‌کنند.

در آیین تقدیر از عوامل این برنامه، میثم مرادی بیناباج، مدیر شبکه یک نیز با قدردانی از زحمات و مجاهدت‌های دست‌اندرکاران این برنامه گفت: از ویژگی بارز همکارانم در مجموعه ثریا باید به دغدغه‌مند بودن نسبت به ارزش‌های انقلاب، آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدا اشاره کنم و این که حمیت و جدیت در‌خصوص اصول و اهداف‌شان دارند.

وی ادامه داد: عوامل این مجموعه در هر موضوع و ماموریتی که به آن‌ها محول می‌شود پیشقراول هستند و آهنگ حرکت را بیش و پیش از دیگران شروع می‌کنند که می‌توانند در عرصه رسانه برای دیگران الگو باشند، انگیزه و پیگیری برای رسیدن به هدف، نشانه نیروی انقلابی است که هیچ‌گاه متوقف نمی‌شود.

میثم مرادی بیناباج، مدیر شبکه یک تاکید کرد: این مجموعه طی این مدت در جبهه مستضعفین و گفتمان انقلاب، بسیار کار کرده است و باید به افرادی که منتقد حضور تیم ثریا در غزه به‌واسطه عدم تجربه‌شان در شرایط جنگی بودند، گفت: این تیم امروز و دیروز نیست و سال‌هاست در عرصه رسانه کار می‌کند و صاحب تجربه است و این عزیزان به تکلیف خود عمل کردند و آخرین دستاورد آن هم، روایت جنگ در سرزمین‌های اشغالی از بطن ماجراست.

وی گفت: شبی که بیمارستانی در غزه مورد تجاوز وحشیانه رژیم صیهونیستی قرار گرفت، تصمیم بر آن شد در سیما پوشش زنده تصویری از غزه داشته باشیم که این امر به‌سرعت از سوی گروه برنامه‌ساز ثریا محقق شد.

مدیر شبکه یک خاطرنشان کرد: برنامه ثریا را می‌توان رسانه بدون مرز توصیف کرد، چرا که در همه عرصه‌ها برای اعتلای انقلاب اسلامی ورود پیدا می‌کند و از فرصت‌ها برای پیگیری و مطالبات و ماموریت‌هایی که کمتر برنامه‌سازی انگیزه ورود به آن عرصه‌ها را دارد، استفاده کرده است.

محسن مقصودی، تهیه‌کننده برنامه در این نشست ضمن تشکر از حمایت‌های معاون سیما و مدیر شبکه یک، گفت: در‌خصوص عملیات طوفان‌الاقصی روایت کردن خیلی مهم است، چون بخش زیادی از این ماجرا جنگ رسانه‌ای است که صهیونیست‌ها به راه انداخته‌اند و غول‌های رسانه‌ای هم در این میان از رژیم اسرائیل حمایت می‌کنند.

مقصودی با اشاره به این‌که افکار عمومی دنیا بیدار شده است، گفت: جنایت‌های رژیم اسرائیل به‌قدری است که دیگر امکان کتمان آن از سوی رسانه‌ها نیست و رژیم اسرائیل در این خصوص متحمل شکست رسانه‌ای شده‌است و به‌شدت از این شرایط عصبانی هستند.

وی افزود: روایت رسانه‌ای چه در بعد بازگو کردن جنایات رژیم صهیونیستی و چه در روایت حماسه‌ای که اتفاق افتاده، بسیار با‌اهمیت است و در این میان نقش بی‌بدیلی که گفتمان انقلاب اسلامی داشته هم باید مورد توجه قرار گیرد.

مقصودی خاطرنشان کرد: نگاه بلند و راهبردی که حضرت امام (ره) درباره قیام مظلومان داشتند و این‌که روح مبارزه با ظلم و اشغالگری باید در منطقه طنین‌انداز شود، هم‌اکنون به‌منصه ظهور رسیده که الان می‌بینیم نه‌فقط در فلسطین، در کشور‌های لبنان، یمن، عراق و سوریه هم این منطق انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

تولید چهار برنامه زنده دو ساعته از بیروت حاوی مستند‌های تولیدی میدانی از جنوب لبنان و صحنه نبرد حزب‌ا... با پایگاه‌های رژیم صهیونسیتی، گزارش مستند از وضعیت خط مرزی جنوب لبنان و فلسطین اشغالی در مناطق کفر کلا، حولا و ارتفاعات مشرف به شهرک صهیونیستی متولا و شهرک صهیونیستی کریات شمونه، پایگاه العباد رژیم صهیونسیتی و حملات حزب‌ا... به این پایگاه‌ها، گزارش از اردوگاه‌های فلسطینی مقیم لبنان و تولید مستند از نمایش توانمندی‌های میدانی حزب‌ا... و غنیمت‌های جنگی حزب‌ا... در نبرد‌های گذشته از جمله تولیدات و اقدامات گروه رسانه‌ای و مستندسازی ثریا در مدت دو هفته حضورشان در لبنان بوده است.

در برنامه زنده ثریا ضمن گفتگو با مهمانان و کارشناسان منطقه‌ای و بین‌المللی شامل و ارتباط زنده با غزه، کرانه باختری، قاهره مصر و لندن سعی شده‌است علاوه بر توصیف و تشریح آخرین وضعیت اتفاقات میدانی به شرح و بررسی جریان مقاومت در جهان از یک‌سو و جنایت رژیم صهیونسیتی پرداخته شود.

در این مراسم که با حضور محسن برمهانی معاون سیما، سعید سلطانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاون، میثم مردای بیناباج مدیر شبکه یک، مجید اکبرشاهی رئیس مرکز سیمرغ و حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت سیما برگزار شد از عوامل و دست‌اندرکاران مجموعه «ثریا» قدردانی به عمل آمد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها