jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۴۲۷۱۰   ۲۸ مرداد ۱۳۸۶  |  ۱۹:۱۴

از میان 7برنامه رادیویی حوزه معاونت صدا که اداره کل امور بین الملل صدا و سیما برای شرکت در چهل و چهارمین جشنواره ABUارسال کرده بود 2برنامه به مرحله نهایی داوری راه یافتند.


هیات داوران ایرانی متشکل از دکتر علیرضا نوری مدیر رادیو ایران ، دکتر بهروز رضوی نژاد مدیر رادیو قرآن و دکتر بهمن بهروزی کارشناس رادیو پس از بازشنوایی بیش از 40برنامه رادیویی از شبکه های مختلف 7اثر را حائز امتیاز برای شرکت در جشنواره ABUشناختند.
این آثار توسط دبیرخانه دائمی جشنواره رادیو به امور بین الملل فرستاده شد تا از آنجا نیز راهی مالزی مقر (ABUاتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه) شود.
داوری آثار رادیویی ABUدر دو مرحله انتخاب آثار و معرفی نهایی برگزیدگان انجام می شود. هم اکنون دو برنامه باربی از رادیو کرج و تغییرات آب و هوایی از رادیو ایران از مجموع 7برنامه ایرانی به مرحله نهایی رقابت راه یافته اند.
در صورتی که این 2برنامه یا یکی از آنها در اجلاس چهل و چهارم اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه برتر شناخته شوند، امسال برای سومین سال متوالی است که برنامه سازان رادیوهای ایران موفق به دریافت جایزه از این جشنواره می شوند.
در 2سال گذشته برنامه های مبارک و ترانه صدای شادی در اجلاس ABUممتاز شناخته شدند. چهل و چهارمین اجلاس ABUاواخر پاییز در تهران به میزبانی سازمان صدا و سیما برگزار می شود.
گفتنی است حضور دیوید استلی دبیر کل اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه در جشنواره هفتم رادیو و گفتگوی او با مدیران سازمان به همکاری مستمر و دوجانبه صدا و سیما با این اتحادیه منجر شد و مقدمات برگزاری اجلاس چهل و چهار در تهران نیز از همان زمان شکل گرفت.
جشنواره ABUبا استفاده از کارشناسان خبره رادیو و تلویزیون ، هرساله بهترین برنامه های رادیو و تلویزیونی دو قاره را معرفی می کند.
بهروز رضوی نژاد، مدیر رادیو قرآن نیز سال گذشته داور این جشنواره بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تحول در روابط تهران و مسکو

تحول در روابط تهران و مسکو

در شرایط فعلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، هم از حیث جنبه‌های تجاری و اقتصادی و هم از نظر ابعاد منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی حائز اهمیت است.

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر