رئیس رسانه ملی در اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر «آفتاب نهان» تأکید کرد

«ادبیات» بستر تثبیت افتخارات ملی

آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر «آفتاب نهان‌» ۹مهر با حضور رئیس سازمان صداوسیما، معاون‌ رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از مسئولان صنعت هسته‌ای و اهالی فرهنگ و هنر ۹ برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۲۴۷۳۴

این جشنواره با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و حدود ۳۰تن از شاعران و نویسندگان ۱۵کشور جهان، شامگاه یکشنبه در سالن همایش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به کار خود پایان داد. «آفتاب نهان» با هدف ایجاد جریان هدایتگر و موج‌آفرین در زمینه آثار ادبی و نیز متناسب با صلح‌آمیزبودن انرژی اتمی و پاسداشت مقام والای شهدای هسته‌ای، با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و مرکز شعر و موسیقی سازمان صداوسیما اجرا شد.  در طول‌ ماه‌های گذشته ۹۳۳ اثر از ۵۰۰ شاعر از ایران و کشورهایی نظیر اسپانیا، ‌آلمان، آرژانتین، کوزوو، صربستان، لهستان، بوسنی، لبنان، عراق، هلند، هندوستان، تاجیکستان و افغانستان به دبیرخانه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر آفتاب نهان‌ ارسال شد که در آیین اختتامیه این جشنواره، جوایزی به آثار برتر اهدا کردند. همچنین دبیرخانه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر آفتاب نهان‌ در پیامی به مناسبت اختتامیه این جشنواره اعلام کرد ‌این جشنواره بهانه‌ای بود تا بتوانیم با هنرمندان کشور ارتباط موثرتری برقرار کنیم، به‌همین بهانه دعوت می‌کنیم از تمامی هنرمندان خلاق کشور در تمامی عرصه‌ها، اعم از هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و سینما که با خلق آثار هنرمندانه خود، دستاوردهای بی‌نظیر و صلح‌آمیز صنعت هسته‌ای کشور که حاصل تلاش و همت دانشمندان جوان ایرانی است را به دنیا معرفی کنند.

ارائه تصویر افتخارآفرینی  در نظام اسلامی 

پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی در اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر آفتاب نهان که با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و مرکز شعر و موسیقی و سرود سازمان صداوسیما برگزار شد، توجه ویژه به مقوله شعر را ازجمله رویکردهای رسانه ملی در دوران تحول دانست و گفت: تبدیل دفتر موسیقی و سرود سازمان به مرکز شعر و موسیقی و سرود در این دوره حاکی از اهمیتی است که برای این حوزه قائل هستیم. به گزارش روابط‌عمومی رسانه ملی، وی بهره‌مندی از قالب شعر را در تبیین و ماندگاری دستاوردهای نظام موثر و هنرمندانه دانست و گفت: زبان شعر و ادبیات بستری برای تثبیت دستاوردها و افتخارات ملی است. با اطمینان می‌توان گفت که قالب شعر و وسعت بیان آن می‌تواند این دستاورد بزرگ را تبیین کرده و حتی جلوه باشکوهی از علم و پیشرفت ایران اسلامی را به دنیا بنمایاند.
جبلی در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی ازتوجه سازمان انرژی اتمی‌ به حوزه شعر، استفاده از شعررا بهترین روش برای تثبیت اهداف صلح‌آمیز هسته‌ای دانست وگفت: انتخاب این زبان برای بیان اهداف مدنظر درست‌ترین کار بوده‌ است.
رئیس سازمان صداوسیما افزود: امیدوارم نزدیکی میان هنرمندان و شاعران با دستگاه‌های اجرایی نظام به ارتقای فرهنگ و هنر کشور کمک کند و از دیگر سو تصویر خوبی از افتخارآفرینی در نظام اسلامی ‌به دست بدهد.  همان طور که اشاره شد آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی شعر آفتاب نهان با اهدافی چون پاسداشت مقام والای شهدای هسته‌ای، شناسایی و حمایت از آثار خلق‌شده با موضوع علم و فناوری هسته‌ای و تولید سرودهای ماندگار برگزار شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها