دکتر جبلی در آیین تجلیل از آزادگان سرافراز رسانه ملی:

آرمان خواهی را از آزادگان بیاموزیم

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه به روحیه آزادگی نیاز داریم، گفت: آنچه باید از آزادگان بیاموزیم رها نکردن، گم نکردن و فراموش نکردن آرمان و خسته نشدن از آرمان خواهی است.
رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه به روحیه آزادگی نیاز داریم، گفت: آنچه باید از آزادگان بیاموزیم رها نکردن، گم نکردن و فراموش نکردن آرمان و خسته نشدن از آرمان خواهی است.
کد خبر: ۱۴۱۹۷۵۶

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی در آیین تجلیل از آزادگان سرافراز رسانه ملی ضمن گرامیداشت سالروز ورود سرافرازانه آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد:  «آزادگان» یک صنف از اصناف  «ایثارگران» هستند. ایثارگران رفتند تا تمام سرمایه وجودشان را بدهند که در این مسیر یا جانباز شدند یا شهید یا آزاده و به همین خاطر ایثارگری فراتر از آزادگی است.

وی با اشاره به آیه شریفه « وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا» اظهار کرد: آزادگان را اسوه و الگوی خودمان می دانیم. آنها یادآور این آیه شریفه هستند که صادقانه، مخلص و مومن وارد میدان شدند و صادقانه، مخلص و مؤمن خارج شدند. آنها در میانه راه اسیر شدند و با همان عزم و اراده و آرمان، اسارت را پشت سرگذاشتند و خارج شدند. آزادگان که اکنون دیگر موی سپید کرده‌اند افتخار و یادگار آن دوران نورانی هستند.

رئیس رسانه ملی تاکید کرد: به روحیه آزادگی نیاز داریم.  باید فرهنگ و فلسفه ایثار و آزادگی را در راهی که پیش رو داریم مدنظر قرار داده، برای خودمان برجسته کنیم؛ چراکه در میانه راه ممکن است به انواع مختلفی از اسارت چون اسارت نفس، قدرت، میز و.... گرفتار شویم. وجه غالب این اسارت ها در این است که انسان‌ را در درون خودش محصور می‌کند.

جبلی با بیان اینکه آنچه باید از آزادگان بیاموزیم رها نشدن، گم نکردن و فراموش نکردن آرمان و خسته نشدن از آرمان خواهی است تا از این اسارت ها پرافتخار و سرافراز خارج شویم اظهار کرد: قاطبه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی‌بازگشتند. آنها هدف و آرمان را گم نکردند و امیدشان را از دست ندادند. آزادگان ایمان به هدف و امید به رسیدن هدف را محقق کردند. امیدواریم خداوند توفیق دهد پا جای پای آزادگان بگذاریم.

وی در خاتمه کتاب «روزهای بی آینه» خاطرات منیژه لشگری، همسر آزاده خلبان شهید حسین لشگری به قلم گلستان جعفریان را معرفی و خواندن آن را توصیه کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها