سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر داد

دستگیری عاملان تخریب ۵ خودرو در چیتگر

رئیس پلیس آگاهی تهران از از دستگیری اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداری که با روش تخریب خودروهای فروشی، از فروشندگان خسارت دریافت می کردند، خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۰۴۴۷

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی در این باره گفت:‌ پس از اینکه وقوع چند فقره کلاهبرداری از فروشندگان خودرو با شیوه یکسان در محدوده پاسگاه نعمت آباد به پلیس اطلاع داده شد، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شیوه انجام این کلاهبرداری‌ ها تخریب خودروهای فروشی بود، گفت: در تحقیقات صورت گرفته از شاکیان پرونده مشخص شد که یکی از اعضای این باند بعد از اینکه از مراکز مربوطه خودرو خریداری و برای تنظیم قرارداد نهایی به دفترخانه‌ای در همان محدوده مراجعه کرد. در همین حین دو تن از همدستانش با استفاده از چکش خودروی فروشی را تخریب کرده و به آن آسیب زدند و با توجه به اینکه در قرارداد خود قید کرده بودند که در صورت وارد شدن آسیب باید خسارات آن پرداخت شود، از این طریق فروشنده را مجبور به پرداخت خسارت کرده بودند.

رئیس پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه متهمان پس از آسیب رساندن به خودرو مالباختگان با توجه به انعقاد قرارداد نهایی از فروشنده درخواست خسارت کرده بودند، گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی تهران، با رصدهای اطلاعاتی و اقدامات کارآگاهی هویت متهمان را در جنوب تهران شناسایی کرده و پس از شناسایی محل اختفای این افراد،‌ در یک عملیات غافلگیرانه سه تن از اعضای این باند را دستگیر و به مقر انتطامی منتقل کردند.

به گفته سرهنگ ولی‌پور گودرزی، متهمان در بازجویی‌های اولیه به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری با شگرد تخریب ماشین های فروشی و کلاهبرداری با خرید و فروش خودرو در سطح شهر تهران اعتراف کردند.

وی در پایان افزود: متهمان برای کشف جرایم احتمالی دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار دارند و تاکنون ۲۵ شاکی شناسایی شده‌اند. همچنین کشف جزئیات پرونده و برآورد ارزش ریالی کلاهبرداری‌ های انجام شده در دستورکار قرار دارد.

منبع: پلیس تهران

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها