نظامیان ترکیه برای چندمین روز متوالی مناطقی را در شمال شرق سوریه هدف قرار دادند که بنابر گفته منابع محلی در پی این حمله، 6 نیروی ارتش سوریه مجروح شده‌اند.
کد خبر: ۱۳۶۸۸۳۷

به گزارش جام جم آنلاین، نیروهای ترکیه بار دیگر امروز (شنبه) به مناطقی در شمال شرق کشور سوریه تعرض کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از خبرنگار خود در استان «الحسکه» گزارش داد که در پی تعرض نظامیان ترکیه به خطوط برق الحسکه، برق منطقه «تل تمر» و روستاهای اطراف قطع شده است.

همزمان خبرگزاری کُردی «هاوار» گزارش داد که به دنبال حمله شدید ارتش ترکیه به روستای «ام الکیف» در تل تمر، ۶ نفر از نیروهای مرزبانی دمشق مجروح شده‌اند.

هاوار با اشاره به اینکه این حمله از ساعت چهار بامداد امروز آغاز شده، اشاره کرد که مجروحان به بیمارستان «شهید لیکرین» در مرکز تل‌تمر منتقل شده‌اند. با این حال، خبرگزاری رسمی سوریه هنوز جراحت نظامیان را تأیید یا رد نکرده است.

نیروهای ترکیه چند روزی است که حملات خود را در مناطق شمالی سوریه تشدید کرده‌اند. این حملات پس از آن تشدید شد که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه اخیرا در نشستی با اعضای حزب «عدالت و توسعه» این کشور گفت که نیروهای ترکیه «منبج» و «تل رفعت» سوریه را از آنچه «تروریست» خواند، پاکسازی خواهند کرد.

او همچنین اشاره کرد که عملیات ترکیه به صورت تدریجی در دیگر مناطق سوریه نیز ادامه خواهد یافت.

اردوغان پیش از این اظهارات اعلام کرده بود که آنکارا به تلاش خود برای ایجاد آنچه «منطقه امن» خواند، در عمق ۳۰ کیلومتری در طول مرزهای جنوبی با سوریه ادامه خواهد داد.

دمشق پیشتر به شدت به این اظهارات اردوغان واکنش نشان داده بود و آن را محکوم کرده بود. وزارت امور خارجه پیش از این در واکنش به این سخنان گفته بود: «اظهارات سخیف رئیس‌جمهور رژیم ترکیه درباره ایجاد منطقه‌ای امن در شمال سوریه بازیچه‌‌ای خصمانه است که این رژیم علیه سوریه و تمامیت ارضی آن دارد به راه می‌اندازد. چانه‌زنی‌های رذیلانه‌ای که رژیم ترکیه انجام داده و همچنان انجام می‌دهد، از نداشتن کمترین میزان فهم سیاسی و اخلاقی برای تعامل با بحران سوریه حکایت دارد چراکه این رژیم خود همواره بخشی از این بحران بوده و هست و آن را با طرح تجزیه و تقسیم [سوریه] تداوم بخشیده است؛ طرحی که تنها در راستای اهداف اسرائیل، آمریکا و غرب می‌باشد.»

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها