jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۲۱۶   ۲۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۵:۴۱

یکی از تحلیلگران عراقی از بحران شدیدی که گروه تکفیری داعش از آن رنج می برد، خبر داد و به ضربات مهلک نیروهای عراقی به داعش اشاره کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، ماهر فرغلی از تحلیلگران امور امنیتی عراقی اعلام کرد: بازداشت سرکرده های داعشی به مثابه ضربه مهلک به داعش است.

وی افزود: داعش زیر ضربات مهلکی که نیروهای عراقی به آنها وارد کرده اند، از بحران شدید رنج می برد.

این تحلیلگر عراقی تصریح کرد: داعش علاوه بر اینکه با حملات نیروهای امنیتی روبرو است، در داخل نیز با مشکلاتی روبرو است و تروریست های تکفیری به جان هم افتاده اند.

فرغلی تاکید کرد: دولت مصطفی الکاظمی یکی از اولویت های خود را غلبه بر تروریسم گذاشته است و از همین رو است که شاهد به دام افتادن و کشته شدن سرکرده های داعشی تقریبا به شکل هفتگی هستیم.

وی گریزی هم به امنیت انتخابات عراق زد و اعلام کرد که ماموریت سخت و مهم به خوبی انجام شده است.

فرغلی تاکید کرد: ابو ابراهیم الهاشمی سرکرده جدید داعش به دنبال منحرف کردن توجهات از مرکز اصلی این گروه یعنی عراق و سوریه از طریق انجام عملیات با شاخه های خارجی است، مشابه آنچه در غرب آفریقا و آسیای مرکزی و افغانستان رخ می دهد.

گفتنی است که روز گذشته مصطفی الکاظمی اعلام کرد: بعد از گذشت بیش از پنج سال از جنایت انفجار الکراده که قلب عراقی‌ها را به درد آورد نیروهای قهرمان ما توانستند بعد از پیگیری‌های اطلاعاتی پیچیده در خارج از عراق غزوان الزوبعی ملقب به ابوعبیده بغداد مغز متفکر و عامل این جنایت و جنایات دیگر را بازداشت کنند.

انفجار الکراده در ژوئیه ۲۰۱۶ در چند نقطه از بغداد روی داد که منجر به کشته شدن بیش از ۳۲۴ تن و زخمی شدن ۲۵۰ تن دیگر شد.

یک کامیون حمل مواد منفجره در محله تجاری الکراده منفجر شد در حالیکه خانواده‌های بسیاری پس از افطار در ماه رمضان در بازار حضور داشتند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها