jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۴۵۷   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۵

به تازگی مؤسسه پژوهشی مشهور Omdia گزارشی را درباره بازار تجهیزات مخابراتی منتشر کرده است که نشان می‌دهد هوآوی یکه‌تاز شبکه‌های موبایل نسل پنجمی (5G) در دنیا است. این گزارش تحت عنوان «بازار تجهیزات مخابراتی شبکه‌های موبایل» منتشر شده و داده‌های آن مربوط به سه‌ماهه اول سال 2021 میلادی است.

هواوی همچنان پیشتاز شبکه‌های  5Gدر دنیاست
 
گزارش منتشر شده نشان می‌دهد هوآوی از نظر میزان فروش و درآمد، رتبه اول بازار ۵G را در دنیا اختیار دارد. همچنین بر اساس این گزارش، منطقه آسیا - اقیانوسیه از نظر توسعه شبکه‌های ۵G در جهان پیشتاز بوده و نقش قابل ملاحظه‌ای را در شکل‌دهی شبکه جهانی ۵G ایفا می‌کند.

طبق اعلام مؤسسه Omdia، هواوی در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ مجدداً موفق شده است جایگاه نخست را در بازار جهانی تجهیزات ۵G به دست بیاورد. پس از این کمپانی، شرکت‌های اریکسون، نوکیا و ZTE در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار دارند. همچنین هواوی از نظر حجم تجهیزات عرضه شده نیز پیشتاز است و ZTE، اریکسون و نوکیا در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند. گزارش مؤسسه Omdia نشان می‌دهد از نظر درآمد نیز هوآوی در جایگاه نخست بازار تجهیزات مخابراتی ۵G قرار دارد.

آمار‌های اعلام‌شده نشان می‌دهد تا کنون در چین ۸۱۹,۰۰۰ ایستگاه زمینی ۵G ایجاد شده است و ۷۰ درصد ایستگاه‌های ۵G جهان، در فصل اول ۲۰۲۱ در این کشور قرار داشته‌اند. بر همین اساس چین بزرگ‌ترین شبکه مستقل ۵G دنیا را توسعه داده و در زمینه فناوری شبکه‌های موبایلی، جزء کشور‌های پیشرو است.

اخیراً رئیس دوره‌ای هوآوی در یک مصاحبه، اطلاعات جالبی را ارائه کرده است. بنا بر گفته‌های اریک یو، در سال ۲۰۰۹ هنگامی که شبکه‌های ۴G در نروژ و سوئد در حال راه‌اندازی بود، کمپانی هواوی پژوهش در زمینه ۵G را آغاز کرده بود. همچنین هواوی در سال ۲۰۱۷، یعنی دو سال پیش از تجاری شدن شبکه‌های ۵G، تحقیقات خود را در حوزه شبکه‌های ۶G آغاز کرده است. انتظار می‌رود شبکه‌های ۶G در سال ۲۰۲۳ به حالت تجاری برسند.
 
هواوی همچنان پیشتاز شبکه‌های  5Gدر دنیاست

در پایان باید گفت هواوی به عنوان بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای در پیشبرد فناوری‌های ارتباطی از جمله ۵G دارد. تکنولوژی مدرن، امنیت بالا و قیمت رقابتی از عواملی هستند که بسیاری از کشور‌های دنیا را به همکاری با هواوی برای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی علاقه‌مند کرده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها