گزارشگرها و خبرنگاران ورزشی همواره نقش مهمی را در انتقال درست و بی طرفانه اطلاعات، درباره رویدادهای ورزشی و بازیکنان تیم ها، به علاقمندان ورزش ایفا کرده‌ و با توجه به وظایف خطیری که به آنها محول شده است، همیشه یکی از پرسش ها درباره این قشر این بوده که چقدر درآمد دارند؟
کد خبر: ۱۳۲۱۲۷۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، گزارشگر و خبرنگار ورزشی را به عنوان فردی می شناسیم که اطلاعات ورزشی را جمع‌آوری می‌کند، با ادبیات خودش به نگارش درمی‌آورد و آن‌ها را یا در جریان گزارش یک مسابقه ورزشی برای تلویزیون و یا به صورت مکتوب (در قالب یک مقاله و خبر) با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد. و البته در این مسیر، داشتن سابقه و زمینه ورزشی، می‌تواند فرصت‌های شغلی بهتری را برای این دسته از گزارشگرها فراهم کند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در وبسایت «پی اسکیل»، درآمد سالانه یک گزارشگر ورزشی در کشوری مانند ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۱، حدود ۳۸ هزار دلار است و این مبلغ به طور سالانه برای افراد مختلف بین ۲۷ تا ۶۸ هزار دلار تفاوت دارد.

به طور معمول گزارشگرها و خبرنگاران ورزشی یکی از مدارک دانشگاهی خود را در رشته‌های مرتبط با این حرفه همچون روزنامه‌نگاری و یا ارتباطات کسب می‌کنند، همچنین برخی از فعالان این حرفه، مدارک تکمیلی در حوزه ورزش دارند.

گستره فعالیت گزارشگرهای ورزشی، تلویزیون‌های منطقه‌ای و یا ملی، روزنامه‌ها، رادیو و یا نهادهای آنلاین را شامل می‌شود. در این حرفه، گزارشگر اطلاعات مورد نیاز درباره نتایج و امتیازهای بازی، آسیب دیدگی بازیکنان، تغییر در ترکیب تیم ها و سایر اطلاعات مربوطه را ارائه می‌دهد و همچون حرفه‌ای‌های حوزه روزنامه‌نگاری باید از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کرده و جدیدترین اطلاعات موجود را گزارش کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها