رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا:

تخریب نامزدهای رقیب و انتشار نظرسنجی‌ های جعلی «تخلف انتخاباتی» است

رییس پلیس فتای تهران بزرگ:

تعمیرکار موبایل، «اخاذ» بود!

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری تعمیرکار موبایل که با دسترسی به حساب اینستاگرام یکی از شهروندان اقدام به اخاذی یک میلیاردی از او کرده بود، خبر داد.
کد خبر: ۱۳۲۰۷۵۷

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفتگو با ایسنا در تشریح جزئیات این خبر گفت: مدتی قبل زن جوانی با مراجعه به مقر پلیس فتای پایتخت گفت که چندی پیش تلفن همراهش را برای تعمیر به یک فروشگاه تعمیرات موبایل سپرده و ساعاتی بعد هم آن را تحویل گرفته اما چند روز بعد صفحه اینستاگرامش از دسترس خارج شده و دیگر نتوانسته وارد آن شود تا اینکه دقایقی بعد فرد ناشناسی با او تماس گرفته و اعلام کرده که در ازای دریاقت مبلغی خاص، صفحه را به او برگرداند و شاکی نیز باتوجه به اینکه صفحه مذکور منبع درآمدش بوده مبلغ اعلامی را به حساب متهم واریز کرده است.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: شاکی بعد از واریز وجه صفحه‌ اینستاگرامش را تحویل گرفت، اما مدتی بعد دوباره این صفحه از دسترس خارج شد، تا اینکه آن شخص دوباره با او تماس گرفته و این‌بار درخواست مبلغ بیشتری کرد و این روند چندین بار تکرار شد و با توجه به اینکه منبع درآمد شاکی از صفحه‌اش در اینستاگرام بوده، مبالغی را به او پرداخت کرده است، تا اینکه در آخرین باری که صفحه از دسترس خارج شده، متهم تقاضای مبلغ هنگفتی از شاکی کرده که دیگر توان پرداختش را نداشته است.

وی با اشاره به انجام تحقیقات پلیسی گفت: در تحقیقات ماموران مشخص شد که متهم همان تعمیرکار مرکز تعمیرات تلفن همراه بوده که به رمزها این زن جوان دسترسی پیدا کرده و از این طریق اقدام به اخاذی از او کرده است.

گودرزی با اشاره به هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوز عملیات گفت: این فرد در محل کارش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد که در جریان آن به جرم خود و دریافت نزدیک به یک میلیارد ریال از شاکی اعتراف کرد.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به لزوم فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای برای حساب های کاربری شبکه های اجتماعی به شهروندان توصیه کرد: در هنگام فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را رعایت و از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری خود به دیگران خودداری کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها