jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۰۵۴۸   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۴:۰۶

بسیاری از افراد، جهت کاهش وزن از روش‌هایی مانند پیاده‌ر وی استفاده می‌کنند، اما نتیجه دلخواه خود را نمی‌گیرند؛ بنابر این، اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید، بهتر است که پیاده‌ روی اصولی داشته باشید.

به گزارش جام جم آنلاین، جهت کالری سوزاندن بیشتر هنگام راه رفتن، باید شدت آن را زیاد و با تنوع پیاده‌ روی کنید. به‌ عنوان مثال، در یک دوره مشخص، تعداد مشخصی از گام برداشتن را تعیین کنید یا دقیقه‌ های سرعت خود را افزایش دهید سپس، سرعت خود را کاهش دهید و این روند را تکرار کنید.

نکته مهم دیگر این است که یک مسیر تپه‌ای انتخاب کنید. هر چه شیب بیشتری در مسیر خود داشته باشید، عضله‌ های بیشتری را درگیر می‌کنید.

همچنین، پیاده‌ روی در سربالایی ممکن است میزان متابولیسم شما را افزایش دهد که به شما کمک می‌کند حتی در حالت استراحت، کالری بیشتری بسوزانید. اگر در زمین‌ های سنگلاخ یا متنوع قدم می‌زنید، پا‌ها باید از زاویه‌ های مختلف حرکت کنند. این باعث می‌شود ماهیچه‌ هایی که روی یک سطح صاف راه می‌روند نیز درگیر شوند.

از موانع مختلف پلاستیکی یا فلزی استفاده کنید تا پیاده‌ روی خود را دشوار‌تر کنید. پیاده‌ روی با موانع، می‌تواند که کالری‌ سوزی شما را تقویت کند، زیرا موجب کار عضلات بالاتنه می‌شود.

اگر فرصت و شرایط آن را دارید، به ارتفاعات بروید و کوهنوردی کنید.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر