قرمز شدن سمنان مشکلات فراوانی برای شهروندان و همچنین دستگاه بهداشت استان ایجاد کرده است.
کد خبر: ۱۳۱۰۳۶۳

به گزارش جام جم آنلاین سمنان؛ بعد از پایان تعطیلات نوروز 1400 خبرهای نگران‌کننده‌ای در سراسر کشور از افزایش آمار ابتلا، بستری و مرگ و میر گفته و شنیده شده است.

این در حالی است که تا پایان اسفندماه تقریباً در سراسر کشور شیوع کرونا رو به کاهش بود؛ روندی که بارها مسئولان بهداشت و درمان گوشزد کرده بودند که اگر با بی‌توجهی و عادی انگاری همراه شود دوباره شاهد طغیان این ویروس سرکش خواهیم بود اما کو گوش شنوا و دیدیم که نه مسئولان محدودیتی را در آستانه نوروز اعمال و تشدید کردند و نه مردم بی‌خیال سفر و دید و بازدیدهای نوروزی شدند و دل به جاده زدند.

وضعیت ثبات و رنگ‌بندی‌های کرونایی در استان سمنان نیز همچون دیگر استان‌های کشور با پایان یافتن تعطیلات نوروزی تغییر کرد و حالا بنابر آنچه مسئولان بهداشت و درمان این استان می‌گویند شرایطی نگران‌کننده حاکم شده است.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی سمنان بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را علت اصلی گسترش شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: طی 24 ساعت گذشته در استان سمنان 380 مبتلای جدید به کرونا ویروس شناسایی شده است.

وی تأکید کرد: تشدید محدودیت‌های کرونایی، توجه بیش از پیش مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، ممنوعیت تردد در شهرهای قرمز رنگ و پرخطر استان و تشدید نظارت بر دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند در کاهش آمار ابتلا به این ویروس منحوس اثرگذار باشد و اوضاع را سامان بخشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی سمنان بابیان اینکه سه بیمار کرونایی نیز طی شبانه‌روز گذشته فوت کرده‌اند گفت: در حال حاضر آمار کل فوت‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون در استان 955 فوتی است.

دانایی تصریح کرد: هرچند آمار مبتلایان به کرونا در استان سمنان رو به افزایش است اما در هیچ‌یک از بیمارستان‌های استان مشکلی برای پذیرش این بیماران وجود ندارد.

«کرونا» به‌مانند آتشی زیر خاکستر پس از تعطیلات نوروزی زبانه کشید و حالا کمتر نقطه‌ای را در نقشه ایران به رنگ آبی و یا زرد می‌بینیم و دیگر خبری از مناطق کم‌خطر شیوع کرونا در این نقشه نیست و سؤال اینجاست چه کسی پاسخ این تدبیر اشتباه را می‌دهد؟؟

در حال حاضر پنج شهرستان سمنان، شاهرود و دامغان و میامی و گرمسار در وضعیت قرمز، 2 شهرستان مهدی‌شهر و سرخه در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها