jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۸۲۶   ۱۱ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۹:۵۳

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد؛

ایران در بهمن ماه ۷۹۲ بار لرزید

شبکه‌ های لرزه‌ نگاری مرکز لرزه‌ نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تعداد ۷۹۲ زمین‌ لرزه را ثبت کردند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین به نقل از دانشگاه تهران، شبکه‌ های لرزه‌ نگاری مرکز لرزه‌ نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تعداد ۷۹۲ زمین‌لرزه را ثبت کردند.

این زمین‌ لرزه‌ ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌ داده و توسط شبکه‌ های لرزه‌ نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند.

در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۸ زمین‌ لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌ نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ با بزرگی ۵/۴ حوالی سی‌سخت واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

از لحاظ آماری ۷۱۰ زمین‌ لرزه دارای بزرگای کوچک‌تر ۳، تعداد ۶۴ زمین‌ لرزه دارای بزرگای بین ۳ و ۴، تعداد ۱۷ زمین‌ لرزه دارای بزرگای بین ۴ و ۵ و تعداد یک زمین‌ لرزه دارای بزرگای بین ۵ و ۶ بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر